Mój początkujący sprzęt, czy się nadaję?
Posiadam aparat canon ze statywem i różnymi innymi dodatkami ,który robi bardzo dobre filmy :
[Obrazek: dsc00849p.th.jpg]
Mam także 3 programy do obróbki :
Sony Vegas 9.0 PRO
Vegas Movie Studio Platinum 9.0
Adobe After Effects

I komputer (niedługo inny, stacjonarny) TOSHIBA Satego X200-20O
Mój kolega ( z którym będę robił prawie cały film) posiada tylko Sony Vegas 9.0 PRO
Umiem już trochę w sony vegas, jutro będę miał adobe after effects.
Planujemy zrobić film i dostać 6 z informatyki na koniec roku :D
Jak myślicie czy to wypali przy takim sprzęcie?
Odpowiedz
Jeśli piłkarz jest dobry (ma dryg) to i zwykłych trampkach strzeli gola, podobnie jest z tworzeniem filmów, jeśli masz talent to i takim aparacikiem dobry film zrobisz tu nie liczy się sprzęt a kreatywność, pomysł itp. :)
Odpowiedz
Spróbować nie zaszkodzi, zawsze to jakieś doświadczenie zdobędziecie, tylko się nie zrażajcie problemami, na początku zawsze jakieś są, ale potem z górki. Swoją droga 6 z infy to nie taki problem w gimnazjum czy nawet w liceum.
Odpowiedz
Ja chodzę do podstawówki , 6 klasa , 13 lat.
Odpowiedz
To w podstawówce nie będzie problemu z 6. Nie chcę Cię martwić, ale z AE możesz mieć spory problem, bo wszystko po ang + tutoriale też ang i opanowanie tego w 3 miesiące będzie ciężkie jak dla osoby bez obycia w takich programach.
Odpowiedz
cóż może jednak nie dostanę tego AE , różnie może być. Cóż jeśli nie angielski , to chociaż filmy pokazujące co pokolei kliknąć.
Odpowiedz
Będzie ciężko, ale Vegasa można szybko opanować. Umiejętność klejenia filmów można nabyć po weekendzie bawienia się i uczenia na własnych błędach.
Odpowiedz