Problem avi.
No wiec wiem że podobny temat był na forum.
Przez pewien okres robiłem film.Miałem zainstowalne ffdshow i xvid.
Dziś zainstalowałem k-lite codec pack 5.8.3,i odinstalowalem tamte kodeki,po czym tragednia:D
Otóż filmy w formacie avi normlanie odtwarzam w media player czy coś,ale nastąpił problem bo nie moge ich "wsadzić" i edytować w sony vegas (9.0a).

Co gorsza cały mój projekt otwiera się i w pozycjach gdzie powinny być filmy avi jest ciemny obraz.

Wina po stronie kodeków? Skoro w normalnym programie odtwarza a sv nie odczytuje...
Odinstalowałem k-lite i zainstowalem stare kodeki xvid i ffdshow ale niestety nie działa.

pomocy.
Odpowiedz
Odinstaluj wszystko co jest związane z kodekami, restart. Ściągnij ffdshow, zainstaluj, restart. Ściągnij xvida, zainstaluj, restart. I już powinno ładnie działać. Jest jeszcze opcja, że coś w opcjach ffdshow pozmieniałeś albo sam sobie pozmieniał.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
(03-21-2010, 15:12)tomislater napisał(a):  Odinstaluj wszystko co jest związane z kodekami, restart. Ściągnij ffdshow, zainstaluj, restart. Ściągnij xvida, zainstaluj, restart. I już powinno ładnie działać. Jest jeszcze opcja, że coś w opcjach ffdshow pozmieniałeś albo sam sobie pozmieniał.

Witam. Zastosowałam się do tych porad ale niestety dalej mam podobny problem jak w temacie tyle, że u mnie Vegas niektóre pliki AVI czyta a nie których też AVI już nie, tylko samą ścieżkę dźwiękową... Kompletnie nie rozumiem dlaczego.
A wolałabym nie konwertować AVI do innego formatu ( zresztą jakiego innego? WMV ?! Przecież to już na wstępie strata jakości )
Naprawdę tego nie rozumiem i nie wiem co z tym dalej zrobić, ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje? :(
Odpowiedz
Po prostu musisz, zobaczyć w jakim kodekiem zostały potraktowane te niedziałające avi i go zainstalować.
Odpowiedz
Tutaj masz pewien sposób na tego typu rzeczy. Swoją drogą, wy te niektóre filmy kalkulatorem nagrywacie, że Vegas ich nie widzi czy skąd je macie?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości