Nie widzisz wideo na timeline? Przeczytaj to.
Przejdźmy od razu do rozwiązywania problemu. Wrzucasz plik video do Vegasa i pojawia się tylko ścieżka audio? Masz zapewne burdel w kodekach. Poniżej masz opis co powinieneś zrobić:
  1. sprawdzić czy czasem plik, który próbujesz zaimportować do Vegasa nie ma rozszerzenia FLV, RMVB. Vegas ich NIE CZYTA.
  2. odinstalować codec packi (zapewne masz coś typu K-Lite codec pack, XP codec pack, etc.)
  3. Przejść na tą stronę i ściągnąć ffdshow oraz zainstalować.
Po tym zabiegu Vegas już powinien spokojnie przyjąć plik, który próbujesz zaimportować. Jeżeli jednak nadal ma problemy należy plik przekonwertować.

Aby to zrobić najpierw trzeba posiadać program do konwersji. Ja proponuję program Total Video Converter. Ściągnij i zainstaluj. Wersja Trial działa przez 15 dni oraz dołącza swój znak wodny w lewym górnym rogu przekonwertowanego filmu. Program kosztuje na dzień obecny tj. 19.03.2010 - $39.96. Wychodzi coś około 115zł, jak na taki kombajn i jego mnogość opcji nie jest to dużo, zresztą w sieci jest mnóstwo darmowych konwerterów, ja jednak podam przykład na tym programie.

1. Odpalamy program.

2. Klikamy na guzik Nowe zadanie -> Importowanie plików multimedialnych
[Obrazek: total1.png]

3. Wybieramy odpowiedni plik i klikamy Otwórz.

4. Z okienka jakie nam się pojawi wybieramy zakładkę Video File, klikamy w guzik AVI i z rozwijanego menu wybieramy MJPEG AVI.
[Obrazek: total2.png]

5. Wybieramy folder do którego ma być zapisany film. Na dole okienka po lewej stronie jest guzik z trzema kropkami, klikamy i wybieramy odpowiednią ścieżkę.

6. Wybieramy jakość filmiku.
[Obrazek: total3.png]

7. Klikamy na guzik Konwertuj i się cieszymy.

Acha, tak to normalne, że plik będzie zajmował dość dużo miejsca. Trzeba się do tego przyzwyczaić i uznać to za normalną rzecz. Jak chcesz, aby coś zajmowało mało miejsca to przeważnie, albo stracisz na jakości albo jakieś dziwne błędy będą wyskakiwać.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Ja jeszcze dodam, że jeśli ktoś zaopatrzył się w codec Cineform i wszędzie może odtwarzać klipy a w Vegasie nie (dostajemy tylko audio), to trzeba w głównym katalogu Vegasa znaleźć plik cfhd.dll i zmienić mu nazwę lub (zarchiwizowawszy przedtem...) usunąć.
Odpowiedz
a co jak jedne video wchodzi a inne nie?
A powinno.
Robię film za pomocą aparatu Nikon d90 i po nagraniu paru sekwencji podczas jednej sesji i potem zgrania na kompa niektóre czyta a inne nie.
Ktos wie?
P.S.
Zrobiłem kodecki i nic.
Odpowiedz
brak slow, kodeki nie dzialaja, a program za przeproszeniem jest chujowy jak barszcz, dodaje watermark, pogarsza jakosc, a film zajmuje 5 razy tyle :D, no czy moze byc jeszcze gorszy scenariusz?:)
Odpowiedz
Nie chcesz watermarka to zapłać za program?

Cytat:a film zajmuje 5 razy tyle :D
No tak, lepiej żeby zajmował osiem kilobajtów i obciążał procesor na maxa.
Odpowiedz
(05-30-2010, 22:15)tomislater napisał(a):  Nie chcesz watermarka to zapłać za program?

Cytat:a film zajmuje 5 razy tyle :D
No tak, lepiej żeby zajmował osiem kilobajtów i obciążał procesor na maxa.

ale ja mam pare filmow po 1,3GB i on mi z tego lekko robi 7,5GB kazdy
to nawet tyle dysku nie mam zeby pare pomiescic, a potem jeszcze laczyc w Sony Vegas i znowu zapisywac, poza tym skompresowana kompresje kompresowac zeby wrzucic do Sony Vegas i znowu skompresowac...

nie mowiac juz nawet jaki to "zajebisty" program ten Sony Vegas 9, ze nie potrafi otworzyc czystego pliku mp4 hdtv wygenerowanego przez... Sony DSC H20, taki aparacik zakupiony z miesiac temu... juz nie wiem co mam robic, bo mnie kurwica ogarnia :]
Odpowiedz
To jest tylko tylko marka Sony. Nigdzie nie jest napisane, że wszystko będzie grało, bo na aparacie jest napis Sony i w programie też on występuje. Wielu producentów teraz łączy siły i razem działają, a potem wypuszczają je po prostu pod inną marką i coś tam zmienią/dodadzą; chodzi o koszta :)

Vegas należał na początku do Sonic Foundry. W 2003 Sony go wykupiło i zaczęło promować swoją marką. Zresztą nie tylko Vegasa, to samo dotyczyło programów ACID, Sound Forge, VideoFactory, CD Architect, XFX, Siren i jeszcze chyba jakiś, ale nie pamiętam...

Także sam widzisz, to są tylko i wyłącznie zabiegi czysto marketingowe (na które wszyscy po trochę się nabieramy :/). Odpisałem Ci już co zrobić z tym fantem w temacie, który założyłeś.
Odpowiedz
Generalnie jak w wielu innych przypadkach można powiedzieć że Sony od sprzętu i Sony od Vegasa to zupełnie niezależne firmy, mające w nazwie ten sam zestaw liter :)
Wcale nie jest powiedziane, że muszą być ze sobą zgodne. To tylko biznes.
Odpowiedz
Mam takie podstawowe pytanie - czy Vegas odczytuje video korzystając z kodeków w systemie, czy też wyłącznie na podstawie własnych, wewnętrznych? Podejrzewam, ze to drugie, bo np. po otworzeniu pliku .mts pod Vegas nie pojawia mi się na pasku ikonka FFDshow i Haali Media Splitter, co się dzieje, gdy odtwarzam takie pliki np. Zoomplayerem, czy też przeglądam je pod Picasą. A skoro to drugie, czyli Vegas korzysta z własnych, to czemu ewentualny burdel w kodekach mu przeszkadza?
Dzięki,
latet
Odpowiedz
Korzysta z tych zainstalowanych i czasami własnych.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości