Efekt z WYPRAWY CORWINA
Jest program , nie wiem czy na discovery czy animal planet , ale jest "Wyprawy Corwina". Jest tam efekt gdy corwin nagle się zatrzymuje i cały świat zanim sie zmienia ( np. afryka na śnieg) a on nie zmienia pozy , po czym po chwili znowu się porusza. Da się zrobić taki efekt?
JEŚLI JEST COŚ NIE ZGODNE Z REGULAMINEM PROSZĘ O POWIADOMIENIE , LUB USUNIĘCIE TEMATU!

Z góry dziękuję.
Odpowiedz
Nagrywasz się na zielonym tle, potem nagrywasz jakiś krajobraz no i wykluczasz kolor, poszukaj w dziale Tutoriale.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
5:09 o taki efekt mi chodzi. Czy właśnie chroma keyer da mi taki efekt? Wystarczy mi zmiana tła , ten spadający ponton mi nie potrzebny ;)
Odpowiedz
Coś podobnego kiedyś zrobiłem samymi maskami:

Generalnie potrzebne jest zrobienie stopklatek, żmudne, ręczne wymaskowanie z nich tego co chcemy użyć w przejściu a następnie (już z górki) przy pomocy pan/crop lub track motion - odpowienio zaanimować wycinankami.
Uwaga: w ten sposób da się zrobić TYLKO w Sony Vegas PRO.
Patrz tutoriale o stopklatkach i dynamicznych maskach.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Chroma keyer + maska jeśli przy green screenie ktoś stał, aby go też wyciąć. Zabieg jest prostu i skuteczny.

Powodzenia przy produkcji.
Odpowiedz
Do takiego ujęcia potrzebujesz:
1. Zdjęcia z postacią i pierwszym tłem (może być stop-klatka),
2. Woda, wtedy gdy niema pontonu (może być stop-klatka),
3. Woda z pontonem (dalsza część filmu).

Potem tylko duplikujesz te warstwy, które chcesz 'przesuwać' i na górnych warstwach musisz użyć track motion oraz maskowania.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości