Cenzura twarzy - pytanie
Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Jestem tu nowy wieć prosze o wyrozumialosc...

Nie zajmuje sie tworzeniem filmów - nie jest to moja pasja, ale mam kilka filmów do obróbki - filmów rodzinnych i takich tam...

Chciałbym na jednym z filmów zasłonić twarz - używając efektu rozmazania lub pikselizacji...

Na youtube znalazłem tutoriale i wszystko by bylo ok, ale jednak nie jest...

Opisze Wam jak to robie i gdzie napotykam blad:
Importuje plik video do programu - wrzucam go na pasek, pozniej robie duplikat paska i juz mam dwa :) to mi idzie ok.
Nastepnie z efektów wybieram efekt - np rozmazywanie - przeciagam efekt na gorny pasek w filmem.
Nastepnie na koncu paska z filmem sa dwa znaczki - klikam na ten gorny i tu mam problem - na ekranie pojawia mi sie nowe okienko z pierwsza klatka z filmu - na tej klatce mam taka duza litere F narysowana przerywana linia...i za cholery nie moge znalesc tych opcji co na tutorialu - po pierwsze nie mam mozliwosci zaznaczenia pola "mask" na dole tak jak na tutorialu a po drugie nie mam takich rzeczy jak np pioro do obrysowania twarzy...

Moze mi ktos powiedziec dlaczego?

Zgory dziekuje za odpowiedz i prosze o wyrozumialosc... jestem tu nowy i swiezy...
Tutorial dla Ciebie:

1 - Spójrz na prawy górny róg strony - tak tam po prawej stronie logosa, jest takie pole z napisem "Szukaj".
2 - wpisz w to pole słowo "Cenzura" (oczywiście bez cudzysłowa)
3 - wciśnij Enter
4 - sprawdź wyniki, oto jeden z nich: http://sonyvegas.info/Temat-Cenzura-twar...ht=cenzura
[Obrazek: i15.jpg]
Przeciez napisalem ze robie zgodnie z tym tutorialem - i jeszcze raz powtarzam - dochodze do momentu kiedy trzeba znaznczyc opcje "mask" a ja jej nie mam - czy Ty w ogole przeczytales co napisalem?
Nie rozumiem takich ludzi jak Ty - owszem jestem nowy tutaj to fakt, ale przeciez dokladnie opisalem gdzie napotykam blad a Ty mi dajesz linka o tutorialu ktory ogladalem 100 razy i w momencie kiedy wyskakuje tam okienko w ktorym zaznacza obrys twarzy to u mnie to okienko jest inne - nie ma "pena" do zaznaczanie obrysu a na dole nie ma opcji "mask" - czy to jasne czy moze Ty nie czytasz co pisze?

W załączniku jest zrzut ekranu to moze w koncu ktos zrozumie o co mi chodzi a nie bedzie pisal tak jak poprzednik, ktory zamiast przeczytac moj post zrozumial ze w ogole nie wiem jak cenzure robic...

U mnie to okienko na pierwszym planie wyglada zupelnie inaczej niz to na tutorialu a robie dokladnie tak samo - nie ma "pena" do zaznaczania i na dole pod napisem "position" nie ma pola w ktorym bym mogl zaznaczyc "mask"...

Wszystkim dziekuje za pomoc...

Załączone pliki Miniatury

ok, moje przeoczenie - zapewne używasz zubożonej wersji Vegasa (Movie studio), do których wszystkie tutoriale z maskami niestety o kant potłuc (nie ma w nich tego czego szukasz).
Jedyne wyjście, któro mi przychodzi do głowy (o ile da się tak zrobić), to użycie efektu cookie cutter:

1 - na ścieżce górnej i dolnej masz ten sam film (zgrane w czasie!!!)
2 - na film z górnej ścieżki nakładasz efekt pixelizacji (video event FX) , ustawiasz go
3 - ponownie do górnej ścieżki nakładasz efekt "Cookie cutter", którym ustawiasz pozycje wycięcia i jego rozmiar - niestety kształty nie mogą być dowolne, musisz dopasować np. kółko.

Z tym, że to, co tu opisuje, może zadziałać, nie testowałem zubożonej wersji.
uzywam wersji Vegas Movie Studio 9.0 w wersji trial...to fakt...

Wiec zeby mi sie wszystko zgadzalo tak jak tutorialu to jakiej wersji powinienem używać?
Na pewno PRO.
juz rozwiazalem swoj problem - faktycznie blokowala mnie wersja mojego Vegasa...

Pozdrawiam

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości