Przejście
To mój pierwszy post więc witam wszystkich ;]
Do rzeczy. Chciałbym aby mój film rozpoczynał się mniej więcej tak jak ten :
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HsYHGrkE31c&feature=response_watch[/youtube]
tzn chodzi mi o ten "klaps filmowy". wiem że na tym filmie nie ma to nic wspólnego z przejściem ale chciałbym by mój film się tak zaczynał i jedynie co mi przychodzi do głowy to przejście lub po porostu ściągnąć to i klatka po klatce wycinać i maskować- ale tego wolałbym uniknąć bo może nie wyjść to za ładnie ;/ jeśli ktoś wie czy jest takie przejście prosiłbym o pomoc :)
Odpowiedz
A pomyśl, jak zrobił to autor filmu...
Ja tu widzę dwa obrazki tej klapki (nie wiem jak to się fachowo nazywa:)). Obydwa są umieszczone w odpowiednim miejscu (i chyba skalowane) za pomocą Pan/Crop albo track motion, następnie ta górna klapka jest animowana za pomocą tych samych narzędzi. Na początku nie będzie Ci wychodziło poprawnie, ale warto się nauczyć obsługi tych narzędzi, bo wiele one dają. Na forum znajdziesz o nich wiele wskazówek.
Odpowiedz
@up thx nie potrzebuje tutków do pan/crop bo potrafię się tym narzędziem obsługiwać :) zrobiłem tak jak mówiłeś jest podobny efekt no ale nie jest to idealne pokombinuje jeszcze trochę z tym. tego klapsa po prostu podzieliłem na 2 części i nadałem odpowiedni ruch. To jest tyle co zrobiłem na ten moment
Odpowiedz
Ale przecież gościu napisał, że zrobił to we flashu, czyli programu specjalnie do tego typu efektów/animacji. Nie lepiej takie coś zrobić właśnie we flashu, a potem zaimportować do Vegasa? Na pewno szybciej byś to zrobił i ładniej by wyglądało. Np. poszukaj sobie tutaj, obrabiasz w jakimś programie graficznym potem, robisz animacje i wrzucasz do Vegasa.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
@up właśnie wziąłem sobie jeden obrazek i podzieliłem go na 2 części górna się rusza i narazie takie coś mi się udało zrobić ;]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości