renderowanie w HD
Witam. Mam pytanie dot. zapisu edytowanego materiału w jak najlepszej jakości (bezstratnie do jakości wejściowej). Do obróbki daje materiał HD z kamery Sony w formacie AVCHD 1440x1080. Przed przystąpieniem do zapisania filmiku zastanawiam się w jakim formacie najlepiej (najmniej stratnie lub bezstratnie) zapisać ten filmik?
W zakładce "Zapisz jako typ..." wybieram oczywiście Sony AVC (mp4, m2ts, avc), ale już w zakładce "template" mam problem z wyborem...
Żeby zawęzić listę, która stanowi zakres mojego zainteresowania to zastanawiam się czy lepiej zapisywać w formacie "AVCHD PAL 5.1 Surround" (NTSC czy PAL)? albo np. "Blu-ray 1440x1080-60i 15mbps video stream"?
A może jakieś inne ustawienia dają lepszy efekt? Ja nagrywam kamerką w najlepszym 15mbps stream'ie.
Docelowo materiał ma trafić na płytkę DVD i do odtwarzacza blu-ray. Zależy mi oczywiście na dźwięku 5.1

Bardzo proszę o pomoc i sugestie.

Pozdrawiam
Brutus
Odpowiedz
(03-01-2009, 23:56)brutus76 napisał(a):  [...]
(NTSC czy PAL)?
W Polsce stosuje się system PAL. Mi się wydaje że możesz zapisać w AVCHD 5.1 surround. Chyba będzie najlepsza jakość. A jak nie będzie to sprawdzaj każdy po kolei na próbce ok 10 sec(któryś musi pasować).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości