Rohan movie by Me
Mój pierwszy filmik wiec prosze o wyrozumiałość ;]
Prosze pisać jeśli jakieś poprawki(napewno są)
Odpowiedz
eee... nie obraź się ale:
1. Co za grafa. Rozumiem jeśli youtube źle przetworzył ale jeśli taką wysłałeś to następnym razem wysyłaj co najmniej 480p;
2. Nie rozumiem o co w tym chodzi???
3. No ogólnie to 2+/5 <--- byłoby 1/5 ale to twój pierwszy filmik, więc będę wyrozumiały (nie zrozumiałem tego filmiku).
~edit: do pierwszego: Youtube już przetworzył i jest spoko.
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz
To jest taki "próbny" filmik dlatego zrobiłem od taki sobie... w pewnym sensie też nie wiem oco w nim chodzi xD
A jeśli chodzi o grafe... ogólnie siedze przy SV juz... 4h? cos około tego, więc narazie nie wiem ocb z tym 480p itp. Jeśli możesz wytłumacz prosze ^^
Odpowiedz
dobra:) To jest rozdzielczość filmiku. 480p (PAL DV) to średnia rozdzielczość na youtube. Można też 720p (1280x720) i to jest HD. W 1080p (1920x1080) renderuj tylko gdy masz bardzo dobrego kompa. Ale do twoich potrzeb w zupełności wystarczy 480p.
Odpowiedz
Prawdę mówiąc, ja też nie wiem co się na filmie dzieje:) To jest jedna z największych trudności w robieniu filmu z gier - przedstawienie sceny w taki sposób, aby była ona zrozumiała. Nie mówię tutaj o kimś, kto gry w ogóle nie widział, bo prawdopodobnie on takiego filmu też nie obejrzy, ale o innych graczach, którzy przecież nie mają wglądu na całą sytuację, a jedynie na wycinek który Ty pokazujesz. Inna sprawa, że tego typu gry bardzo źle się ekranizuje, bo nie są po prostu "filmowe".
Nie znam gry, ale jest duże prawdopodobieństwo, że można w niej uruchomić jakiś skrypt odpowiedzialny za ruch kamery/myszki. Przesuwanie jej ręką nie daje dobrych wyników. Takie skrypty są w większości proste do napisania (zwykłe pliki tekstowe) a efekt końcowy naprawdę jest fajny. Poszukaj czegoś w poradnikach dotyczącej samej gry.
Wyłącz pojawiające się na ekranie informacje, które na takiej rozdzielczości są nieczytelne i utrudniają oglądanie. Przed pokazaniem innym filmu, upewnij się, że nie ma literówek w napisach;) Tutaj tego nie zrobiłeś.
Generalnie uważam, że za wcześnie zrobiłeś ten film i dlatego nie będę wystawiał mu oceny. Sprawność obsługi Vegasa to jedno, drugie to zwiększenie "oglądalności" materiału, który nagrywasz. Postaw się na miejscu widza - czy zrozumie film? No i na koniec już zupełnie indywidualna sprawa - nie uważasz, że do leśnych plemion, mieczy i magii pasuje muzyka bardziej symfoniczna?;)
Odpowiedz
Ok Bardzo wyczerpująca wypwiedz, którą wezme pod uwage ^^
Jeśli chodzi o sam filmik... to tak jak wy nie rozumiem oco w nim chodzi xD
Zrobiłem go tylko ja taką "probe", aby zobaczyc jak to wygląda. Następnym razem wezme do serca po powiedzieliście, poczytam jeszcze, poćwicze i zrobie nowy lepszy filmik ;)
Dzieki Bardzo!

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi... będę wdzięczny ;]
Odpowiedz
Pod koniec zrobiłeś literówkę: Pisze się Watching, a nie wanthing :)
Odpowiedz
Tak wiem wiem ;]
juz mi to paru kolegów powiedziało
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości