DVD Architect - kiedy MPEG2 a kiedy AVCHD & problem z wypaleniem?
Witam!

1)
Kiedy przy wypalaniu dysku Blu-ray w DVD Architectie używać zapisu w MPEG2 a kiedy AVC?

Czy to ma jakieś znaczenie w czymś jeśli tak to w czymś

2)
Stworzyłem dziś materiał na płytę blu-ray ale zapisałem go wcześniej na dysku. Jednakże omyłkowo plik iso wypaliłem za pomocą innego programu niż DVD Architect - dokładnie Ashampoo Burning Studio i wybierając wypal płytę blu-ray z iso. Aha dodam, że wypalałem na BD-RE. Nie wiem dlaczego, ale na komputerze w PowerDVD bez problemu odtworzyłem materiał. Natomiast problem pojawił się, gdy chciałem tę samą płytę odtworzyć w stacjonarnym odtwarzaczu Blu-Ray. Czy to, że ten odtwarzacz blu-ray nie odtworzył mi płyty wypalonej w innym programie niż DVD Architect może być przyczyną tego problemu? Czy wypalenie w DVD Architectie obrazu płyty spowodowałoby na 100%, że wszystko by poszło, czy może to jest problem, że miałem ustawione MPEG2 tak jak pisałem w pkt 1). Zapuściłem jeszcze raz wypalanie płyty Blu-ray, ale to będzie trwało jeszcze 4 godziny;/

Pozdrawiam
Kamyk79
Odpowiedz