Kłopoty z wyrenderowaniem przy zmienionym Velocity.
Chciałem dzisiaj zrobić próbny render filmu, ale pojawił się błąd, z którym nie potrafię sobie poradzić. Otóż nie mogę wyrenderować poprawnie klipów, które mają zmienione Velocity. Dziwniejsze jest to, że nie renderuje wyłącznie przyspieszonych klipów, spowolnione są renderowane poprawnie.
Nie ma znaczenia, jakiego użyję formatu i kodeka. Każdy klip, którego nawet fragment jest miejscowo przyspieszony na renderze (przy użyciu kodeka) jest czarną dziurą. Przy renderowaniu bez kompresji jest lepiej o tyle, że renderuje taki klip, ale tylko do miejsca, gdy Velocity zmienia swoją wartość. Nie są to duże wartości, maksymalna wynosi 120% nominalnej prędkości klipu. Siedzę nad tym już parę godzin bez żadnych rezultatów. Ma ktoś jakiś pomysł?
Dotyczy Vegas Pro 8.0a, XP SP3, materiał video to zgrywane z gry pojedyncze klatki i eksportowane do avi w VD, bez kompresji, 60fps. Vegas nie raportuje żadnych błędów zarówno w czasie renderu, jak i po nim.
Odpowiedz
A Vegasik orginalny czy nie? Bo jeśli odpowiesz tak, to masz problem rozwiązany.
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz
Cytat:60fps
Hmm i zapisujesz pewnie do 30fps albo 25? Może w tym jest błąd?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Tak, zapisywałem zarówno do 25, 30 jak i 60fps. Nie miało to wpływu podobnie jak wybór kodeka lub formatu. Pliki wejściowe mają 60fps i tyle mam ustawione w projekcie.
Zacząłem teraz eksperymentować na innym projekcie i te same klipy bez użycia Envelope/Velocity renderują się poprawnie przy kilku różnych ustawieniach.
@kaytek, niestety problem nadal istnieje;)

[edit] Poradziłem sobie ze skurkowańcem:) Zacząłem od tego, że skoro nie może renderować klipu z podniesionym Velocity, ale renderuje pozostałe, to problem tkwi w efekcie lub samym komputerze, nie w klipie czy projekcie. Przeniosłem klip z ustawieniami do nowego projektu i renderowałem go na każdy możliwy sposób, również próbując zrzucić pojedyncze klatki. I przypadkiem odkryłem, że na podglądzie ustawionym na Good/Preview (przełączał się tak po próbie renderu) nie widać fragmentu z Velocity. Nie pomogło nawet zwiększenie przydzielonej pamięci dla podglądu i powyłączanie niemal wszystkiego w systemie. Ostatecznie wyrenderowałem go w niższej jakości (niezauważalnie) i wrzuciłem ponownie do oryginalnego projektu - wszystko działa.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości