Capture HDV
Witam,

tak jak w temacie. W czasie ściągania materiału video z kamery pokazuje się standardowo wybór DV lub HDV. Naciskam HDV i wszystko zapisuje na dysk. Niby działa jak ma działać ale gdy otworzyłem klip to jest on wielkości PAL a nie HD(1920x1080). W czym robię błąd? Ile powinien zajmować klip HD (chodzi o godzinę nagrania)? (Oczywiście kamera nagrywa w Full HD).

Pozdrawiam
Odpowiedz
Hmm, a w kamerze masz na pewno ustawione, aby nagrywać w Full HD? Może było przestawione na PAL.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Niektóre kamery (typu Sony Z1) muszą być odpowiednio ustawione aby puszczały przez firewire sygnał HDV (nawet jeśli nagrały w tym standardzie) - domyślnie wysyłają DV. Może w tym tkwi problem?
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Ja mam jeszcze inne pytanko jak przechwytuje materiał z kamery na kompa sony vegas 9.0 to oprócz momentów kiedy program powinien dzielic na klipy material dzieli sam co chwile zacina i dzieli nieraz nawet co sekunde albo pare sekund pozatym nie zawsze jest dzwiek powiedzmy 10 klipow nagra ok a w 11 nie bedzie dzwieku juz naprawde nie wiem o co chodzi myslalem ze moze kodeki wywalilem wszystkie i zainstalowalem tylko ffdshow quicktime alternative i ac3 filter nie pomoglo pozniej myslalem ze moze za slaby komp ale mam procek i7 czterordzeniowy 4gb ramu karta grafiki 1 gb dysk 1tb wiec to chyba wystarczy prosze o pomoc
Odpowiedz