napis jak z kreskówki
Witam!
Wie ktoś może jak można uzyskać w SV taki poruszający się lekko napis jak w 00:33?
Dziękuję.

P.S. Jeśli taki efekt był już opisywany gdzieś na tym forum to prosiłabym o link. Niestety nie znalazłam...
Odpowiedz
Pierwsza myśl, jaka mi przyszła do głowy to animacja z kilku podobnych rysunków zrobionych w PSP (lub podobnym). Rysujesz napis i zapisujesz go do pliku, potem go przekształcasz lekko i zapisujesz do kolejnego pliku. Kilka wersji wystarczy, aby zrobić taką animację. Trzeba tylko wykeyować kolor tła. Nie zapisuj plików do jpg, bo na krawędziach pojawią się krzaczki uniemożliwiające poprawne keyowanie.
Odpowiedz
Nie wiem, czy do takich rzeczy jednak najwygodniejsza nie będzie animacja Flash. Oczywiście trzeba mieć coś, by tę animację utworzyć. No albo w dowolnym programie graficzny zrobić sekwencje animacji - powiedzmy 10-15 klatek i wczytać to do Vegasa. Przy zapisywaniu użyć formatu z kanałem alfa, np. 32 bit TGA, wtedy unikniesz zabawa z kluczowaniem koloru.

Maciej

PS Proszę, nie używajcie słów typu "keyowanie"... Za chwili przeczytam "openij fajla i dragnij go na tajmlajna"... Błagam...
Odpowiedz
W tym fragmencie widzę tylko 2 klatki dla tych napisów. Zastanawiam się, czy nie da się tego efektu zrobić bez zewnętrznych aplikacji - dodajemy 2 ścieżki, w jednej z nich tryb compositingu zmieniamy z source alpha na custom i wybieramy displacement i na tą ścieżkę (będącą bazą) nakładamy generator napisu z włączonym obrysowywaniem krawędzi a na drugą ścieżkę nakładamy wyblurowany odpowiednio ustawiony noise generator (ten od chmurek). Oczywiście to jest tylko idea a nie prowadzony za rączkę kurs, bo nie mam przed oczyma programu, ale zachęcam do eksperymentowania w tym kierunku.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
No tak, ale, można, ale wydaje mi się, że takie robione ręcznie będą "ładniej koślawe". Ja bym osobiście poszedł w większy hardcore i narysował te literki na kartce i zeskanował. Nabrałyby wyrazu artystycznego :)
No ewentualnie na tablecie.
Odpowiedz
http://allegro.pl/kurs-sony-vegas-pro-9-...96127.html
Znalazłem kurs, może się przyda?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Offtopic :p Mnie ciekawi jak oni na tym zarabiają, ktoś kupi jedną wersję, wrzuci na rapidshare czy gdzieś na torrenty i się rozniesie po necie w mgnieniu oka, a tyle pracy w to włożyli.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
(10-07-2010, 11:29)tomislater napisał(a):  Offtopic :p Mnie ciekawi jak oni na tym zarabiają, ktoś kupi jedną wersję, wrzuci na rapidshare czy gdzieś na torrenty i się rozniesie po necie w mgnieniu oka, a tyle pracy w to włożyli.

Taki to już jest ten rynek. Ale piractwo ma swoje plusy i je popieram.
I tutaj nie odnoszę się do programów, mp3-jek które można legalnie nabyć tylko do rzeczy niedostepnych legalnie dla np. Polaków, lub dostępnych w formie, która nie jest dla nich odpowiednia.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości