Dodawanie plików na oś czau
hej! sony vegas pro to moje nowe dziecię, z którym spędzam ostatnio niesamowicie dużo czasu. Pojawił się problem. Wcześniej używałam Misrosoft Movie Maker, a tam było tak, że jeżeli np. do śrdoka filmu dodawałam jakiś plik <obraz/video> wszystko co było po tym pliku po prosu się przesuwało- filmik się wydłużał. Tutaj jak chcę coś dodać do środka filmu to mi się to zazębia i muszę wszystko ręcznie przesuwać dalej.
Czy można jakoś zrobić żeby tak się działo jak w WMM?

<3
Odpowiedz
Ustaw kursor na koniec filmu i nie będzie problemu.
Odpowiedz
jakkolwiek głupio nie zabrzmi pytanie, co to jest kursor? : )
Odpowiedz
Chodzi mi o tą pionową linię, która się porusza podczas odtwarzania wideo.
Odpowiedz
czyli już wiem co. w dalszym ciągu jednak po przeciągnięciu obrazu pomiędzy dwa, ściśle do siebie przylegające obiekty, ten który chcę dodać, nakłada się na inny, zamiast przesuwać te które są za nim do tyłu.
Odpowiedz
Takie rozwiązanie ma konkretny cel - nie rozwalisz kompozycji, synchro itd., gdy przez nieuwagę upuścisz jakiś klip między te, które już są na timeline. Dodatkowo ułatwia automatyczne przejścia między klipami. Jak większość programów do nieliniowej edycji, również ten zachowuje każdy klocek (w tym wypadku klipy video) tam, gdzie go postawiłeś. Uwierz mi, że dostałbym kota, gdyby wszystko się przesuwało po wstawieniu pośrodku jakiegoś klocka.
Poza tym to program, który wymaga choćby namiastki scenariusza przed rozpoczęciem pracy:)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości