Czy ten PC się nadaje ?
Witam ! Obecnie używam Vegasa do montażu filmów z wakacji z kamery JVC GZ-HD10 i czasami oprwy graficzne na efektach sony- też potrafi odmulić na różnych efektach napisów itp.. Niestety robienie montażu w żółwim tępem staje się meczące. Pliki z kamery są w formacie AVCHD , stąd dosyć duże zmuły. Oto mój sprzęt :
AMD X2 4200+ 2,20 GHz
2 GB RAM
GeForce 8400 GS
Płyta główna : ASUS M2V-MX
Zintegrowana karta muzyczna
Dysk twardy 250 GB Seagate + zew. dysk toshiba 500gb
Sony Vegas Pro 9.0

Niewiem czy jest sens modernizacji takiego PC . Głównie montuje rzeczy na komputerze i nic prócz tego i internet i czasami gry stąd moje pytanie czy budować nowego kompa czy może przejść na Maca i final pro cut - dużo się różni od Sony Vegas ?

Pozdrawiam
Odpowiedz
Jeśli masz 2,5-3 tysiąca to możesz jednostkę złożyć w miarę do montowania, opartą o i5 intela.
Odpowiedz
Przesiadka na maca i final cut pro prawdopodobnie będzie kosztowała około 6-8 tyś pln (ponad 3 tyś komputer, drugie tyle FCP), chyba, że znajdziesz zestawy "z odzysku", lecz nie licz wtedy na lepsze efekty a będziesz musiał się nauczyć obsługi nowego programu. Warto dokupić mocniejszą jednostkę 4 rdzeniową z 4 Gb RAM, grafiką z średniej półki (wyższej Vegas nie wykorzysta) i koniecznie RAID0 z conajmniej 2ch dysków (polecam 4x 500Gb). Komputer, który masz możesz wykorzystać jako wsparcie tego nowego w renderingu sieciowym.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz