Efekt jak z "Kiler-ów 2-óch"
Witam,

Prosiłbym o odpowiedź na pytanie czy jest możliwość zrobienia takiego efektu jak w filmie "Kiler-ów 2-óch", czyli, żeby kogoś "wmontować" w film, kiedy to Jurek idzie np. obok Clintona czy z Królową Elżbietą podaję filmik zaczyna się od 1.10

Jeszcze raz powtórzę czy można wkleić kogoś do filmu i jeżeli tak to jak bardzo jest to skomplikowane?
Odpowiedz
(03-09-2010, 20:55)carmelo12 napisał(a):  Prosiłbym o odpowiedź na pytanie czy jest możliwość zrobienia takiego efektu jak w filmie "Kiler-ów 2-óch", czyli, żeby kogoś "wmontować" w film, kiedy to Jurek idzie np. obok Clintona czy z Królową Elżbietą podaję filmik zaczyna się od 1.10
Skoro to zrobili (tutaj i w paru innych filmach), to chyba jest możliwe:)
Dość skomplikowane jeśli chce się to zrobić dobrze i dość żmudne. Wmontowywana postać musi być sfilmowana na jednolitym tle (późniejsze keyowanie koloru), musi "zagrać" swoją rolę, czyli podanie komuś ręki lub coś innego, być oświetlona zgodnie z oświetleniem oryginalnego filmu. Potem keyowanie, maskowanie jeśli jest za inną postacią, skalowanie, kolor itd.
Najtrudniejsze jest zagranie postaci tak, aby jej ruchy pokrywały się z ruchami postaci z oryginalnego filmu lub z nimi nie kolidowały.
Wszystkie pojęcia, które tu się pojawiły zostały juz omówione na forum kilkakrotnie. Poszukaj, poczytaj... Zwłaszcza o keyowaniu, maskowaniu, track motion itd.
Odpowiedz
Musisz nagrywać to na green screenie, później to potraktuj chroma keyem. Tylko pamiętaj o tym, aby wszystko było dobrze zgrane.
Odpowiedz
dobra poziom zbyt zaawansowany, dopiero od tygodnia poznaje ten progam, ale dziękuję za szybką odpowiedż :)

PS nie wiem co zrobiłem, ale nie mam w prawym rogu (ekranie) tego co aktualnie leci na liście , nie wiem czy coś wyłączyłem jakaś podpowiedź dla uczącego się tego programu? :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości