Format dodawanego zdjęcia do filmu
Witam
Mam film w mpeg2 704x576 czy fotkę jaką chcę dodać do filmu musi byc tej samej rozdzielczości?
I drugie pytanie
Ten sam film tnę i tworzę stop klatkę, którą potem mam zamiar wkleić do filmu, dlaczego więc sony zapisuje mi go w rozdzielczości 655x480 i czy da się to gdzieś ustawić jak ma zapisywać snapshotem?
Problem w tym, że nie wiem jaki rozmiar powinno mieć zdjęcie które chcę dodać do filmu?
Film nie będzie zmieniał formatu chcę go tylko trochę edytować i zapisać spowrotem na dvd
z góry dzieki
Odpowiedz
Co do pierwszego pytania to może być 40k/40k ale przy przybliżaniu stracisz jakość. A drugiego trochę nie rozumie.
Odpowiedz
Film mam w ustawionej 704x576 rozdzielczości, chcę zrobić parę ujęć filmu, stop klatek zapisać i użyć ich ponownie w filmie jako stop klatkę (można ewentualnie w velocity ale mi zależy na pewnych początkowych ujęciach na czołówce) i kiedy zapisuję wybraną klatkę sony zapisuje mi w rozdzielczości 655x480, więc jak go dodam spowrotem do filmu, który ma przecież inną rozdzielczość nie będzie to przeszkadzać? Zniekształcać jakoś? upfff chyba nie bardzo umiem wyjaśnić..
Problem jest taki
film mam przegrany z płyty dvd, na kompie format vob, 704x576 rozdzielczość,
W sony na początku projektu ustawiłam ten film na 720x576
Chcę dodać do filmu zdjęcia które mają jeszcze inną rozdzielczość, więc nie wiem jak to wyjdzie potem normalnie na ekranie tv.
Nie bardzo wiem jakie rezultaty będą potem a mam za zadanie skleić film od nowa.
Odpowiedz
Czyli to ci się dzieje jak dajesz SS na podglądzie? Jak tak to musisz zmienić jakość podglądu na BEST>>FULL. Zdjęcia w wyższej/mniejszej rozdzielczości będą na początku rozciągnięte, później możesz je na Track Motion lub Even/Pan crop .
Odpowiedz
Tzn nic mi się nie dzieje na podglądzie.
Kiedy przeglądam w okienku podglądu jest ok, zdjęcia się normalnie wyświetlają, tylko nie wiem czy potem w praktyce też tak będzie czy inaczej ze względu właśnie na różnicę rozdzielczości pomiędzy zdjęciami, ujęciami zapisanymi na dysku i samym filmem I właśnie o rozdzielczość się rozchodzi czy musi być jednakowa do wszystkiego co wklejam do sony na poczet filmu?
W okienku podglądu mam ustawione preview half z racji przycinania się filmu podczas przeglądania na best full
Odpowiedz
1. Robiąc snapshota ustaw tak, jak mówi tidzu, dostaniesz dobrej jakości screena o tej samej rozdzielczości co film. Potem sobie zmień na preview i po sprawie.
2. Wstawić możesz zdjęcie w jakimkolwiek rozmiarze, ale zdjęcie o rozmiarach mniejszych niż film trzeba powiększyć kosztem utraty jakości. Większe zdjęcia można zmniejszać, co na jakość nie wpływa jakoś znacząco. Wstawienie jednak zdjęcia o tym samym rozmiarze co film pozwoli na usprawnienie pracy - komputer nie musi go przeskalowywać.
3. Film po renderze będzie wyglądał dokładnie tak jak na podglądzie, z wyjątkiem obniżonej jakości (zależnie od sposobu i stopnia kompresji).
Odpowiedz
Wielkie dzięki za wyjaśnienie wątpliwości - właśnie oto mi chodziło.
Ale dlaczego sony zapisuje zdjęcie z filmu o rozdzielczości 655x480?
Czy jest to elastyczne, da się samemu ustawić na taką jaką film np? żeby potem nie było różnicy?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości