low memory - spostrzeżenia
Witam!

Chciałbym się z Wami podzielić przygodami jakie miałem z renderingiem przy Sony Vegas Pro 9c.
Podczas renderingu wyskakiwał mi komunikat "... low memory...". Nie pamiętam dokładnie treści, ale za pewne z części z Was jest on znajomy.
Walczyłem cały dzień, ale chyba wiem co było przyczyną.
W Photoshopie zapisywałem zdjęcia z RAWów do JPEGów w najwyższej z możliwych rozdzielczości i mój komputer Intel Core 2 Duo - 3 Ghz z 4 GB RAmu nie wydolił mimo tego, że miałem wszystkie aplikacje pozamykane.
Miałem na tych zdjęciach wykonane efekty zbliżenia i oddalania z obrotem.
Przekonwertowałe te zdjęcia z rozdzielczości 4000xHEIGTH na max. 2900xYYYY i prezentacja się renderuje i nie zwraca jak na razie problemu z "low memory".
Przerywało mi się właśnie w momencie renderowania tych zdjęć:) A to taki urok Vegasa. Nic chyba w przyszłości trzeba będzie przerzucić się na 4 rdzenie i na windowsa 7 z dużą ilością RAMu to może wówczas Vegas nie będzie miał zastrzeżeń.
Przeklinałem vegasa dziś, ale jak już wiem o co chodzi to mu wybaczam:) hehehe

Pozdrawiam
netman
Odpowiedz
Mój kolega ma ten sam problem, choć ma Windows 7 i 4 GB ram'u w piecyku. Podczas renderingu w 1080p Sony AVC pokazuje mu się the system is low memory, czy jakoś tak, wszedł do menedżera zadań, a tam - zużycie 2,03 GB/4 GB. Wie ktoś morze co może być przyczyną??? Procek i5 2,66 Ghz.
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz
A system 32 czy 64bit?
Odpowiedz
32bit Home Premium. Vegas 9.0c
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz