Napis i strzałka xP
Czy w SV da się uzyskać efekt takich napisów jak w tym filmie ?
Chodzi mi o to że w tle napisu przesuwa on się powiększony.. Chyba dobrze to wyjaśniłem xD I 2 pytanko. Jak zrobić taką migająca strzałeczke ? Chodzi mi o to że w danym fragmencie filmu strzałeczka bedzie pokazywać pewnie miejsce i bedzie mrugać .. Moze być bez mrugania :)
Ten napis jest zrobiony w Movie Makerze, ale jeżeli opanujesz Motion Track to zrobisz to bez problemu i w SV.
Podbijam. Prosze o szybka odp !!!
Winged napisał co Ci jest potrzebne aby w Vegasie taki efekt zrobić - rozwijając to po prostu na jedną ścieżkę narzucasz napis z przezroczystym tłem, potem tą ścieżkę powielasz 2 razy (czyli razem masz 3) (zalecam po prostu przeciąganie efektu z klawiszem ctrl), modyfikujesz delikatnie kolory napisów w nowych ścieżkach a następnie korzystając z track motion (patrz tutoriale) powiększasz dwie niżej umieszczone ścieżki. Jak już to zrobisz, musisz ustawić na początkowym i końcowym momencie napisu dwa różne położenia tych powiększonych i powstanie taka animacja jaką chcesz uzyskać.
Co do strzałki XP, nie wiem, czy Vegas przyjmuje pliki z rozszerzeniem cur/ico, jeśli nie, to musisz w jakimś programie graficznym taki plik zapisać do formatu PNG lub GIF i skorzystać z wspomnianego track motion którym tą strzałkę pomniejszysz do dogodnych rozmiarów i zaanimujesz tak jak będziesz chciał.
[Obrazek: i15.jpg]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości