dwa w jednym
Temat może nie mówi sam za siebie, ale kompletnie nie mam pojęcia jak mógłby brzmieć inaczej.
Witam! Jestem nowa na tym forum. :)
Ostatnio znalazłam kilka fajnych filmików zrobionych przez fankę pewnego serialu. Dziewczyna ta używa wielu efektów i chciałam się wypytać...
W 14 sekundzie pojawia nam się jakby pionowy pasek z filmem, który przesuwa się w lewo. Jak uzyskać coś takiego? I kolory... też bardzo mnie to ciekawi.
I jeszcze 1:46. Chodzi mi o dwa różne obrazy w jednym, z czego jeden jest kolorowy, a drugi czarno-biały i taki "prześwitujący".
Jeśli nie zbyt dobrze wytłumaczyłam i nie wiecie o co mi chodzi to piszcie. ;)
Oczywiście dziękuję za jakąkolwiek pomoc lub chęć pomocy.
Odpowiedz
# 1
-Dajesz 2 klipy jeden pod drugim na dwóch video trackach
- teraz zajmiesz się tym górnym , dasz black&white , tego nie będę rozpisywał bo to proste ;)
- teraz klikasz na video fx wybierasz Cookie cotter efekt top left portait i dajesz go na górny klip . w ustawieniach repeat y zmieniasz na 3 , size kontrolujesz szerokość paska . Korzystając z key framów ustawiasz szerokość jak i położenie i przemieszczanie paska podczas całego klipu nad którym pracujesz . Przemieszczanie ustawiasz przemieszczając kursorem ten kwadracik pod ustawieniami kolorów ;)

Mam nadzieję że w miarę zrozumiale wytłumaczyłem , jeżeli coś jest niejasne jeszcze to pytaj . zaraz przyglądnę się kolejnym pytaniom.
Wracając jeszcze do pierwszego jeżeli chcesz żeby pasek był jakby przeźroczysty pobaw się opticaly tą górną linią którą możesz przesunąć kursorem na dół w w każdym klipie .

Co efektu w 1:46 to nie jest trudne , wklejasz pożądany klip na video track wyżej niż ten na którym pracujesz . zmieniasz kolory na b&w , opticaly zmniejszasz na taką wartość żeby to dobrze wyglądało , w okienku pan crop ustawiasz położenie jak i przybliżenie żeby dopasować klip który wkleiłaś do całości .

Co do kolorów to wchodzisz np na color curver , wrzucasz ten ktróry mniej więcej Ci się podoba resztę w ustawieniach efektu trzeba dopasować metodą prób i błędów ;)

To chyba tyle , trochę chaotycznie ale mam nadzieję że wystarczy :)
Odpowiedz
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jutro postaram się pokombinować z tym co tu napisałeś.
Odpowiedz
Co do drugiego efektu był także użyty "chroma key" na kolorze czarnym.
Odpowiedz
Co do tej przezroczystości w pierwszym efekcie to jest inna niż ta przezroczystość po przesuwaniu paska w dół na klipie.

tidzu również dziękuję. Czy jest może to tego "chroma key" jakiś tutek jak się tym obsługiwać czy cuś? Może być po angielsku.

Z paskiem już sobie poradziłam, tylko jeszcze jego kolory chcę ustawić na podobne, ale nie mam pojęcia jak. Nad resztą popracuję trochę jutro, bo dzisiaj nie będę mogła przez to spać.

\/ krasux właśnie przeglądam ;)
Odpowiedz
Jest sporo gotowych tutoriali na forum odnośnie chroma keyer. Poszukaj, przy okazji dowiesz się wielu innych rzeczy.
Odpowiedz
Poradziłam sobie już z efektami, ale mam teraz ogromny problem z zapisaniem pliku.
Ponieważ gdy zaczynałam sklejać filmik jeszcze nie za bardzo wiedziałam o co chodzi. Nie pamiętam jakie rozmiary wideo i inne funkcje były wybrane.
Teraz, gdy chcę zapisać video, po wybraniu render as i kliknięciu od razu save, licznik dochodzi nawet do 7 godzin. Mogłoby być pewnie więcej, ale już nie chciało mi się czekać. O co w tym chodzi? I czy ktoś może mi pomóc?
Odpowiedz
Renderuj do tego samego formatu, w którym są pliki źródłowe. Zobacz jak są kodowane i w ten sam sposób zapisz.
Odpowiedz
Próbowałam już chyba wszystkich możliwych opcji. Czy tak długi czas może być wynikiem użycia dwóch filmów po 45min (w sensie, że z tych 45min. wycięłam kilka kawałeczków) i pracy na laptopie? Naprawdę nie mam już pomysłu jak to zapisać.
Odpowiedz
Po 1 ustawienia projektu takie jak ustawienia plików, daj alt + enter o tam wszystko ustawisz, przy renderowaniu też daj tak samo.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości