Jak renderować.
Zbiór tematów dotyczących renderingu:
  • Jak renderować filmik na YT - link
  • Xvid - Sposób na render - link
  • Przykładowy zapis - link
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Linki nie działają.
Sprawdź teraz.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Witam.
Wybrałem świadomie Twój wątek tomislater, bo nie mogę założyć nowego wątku. A jego tytuł jest blisko mojego problemu. Jeśli uznasz to go przesuniesz lub usuniesz.
Zarejestrowałem się kilka miesięcy temu, żeby czytać Wasze porady, ale z jednym problemem nie mogę sobie poradzić, dlatego piszę.
Mam już siwą głowę, dlatego proszę o wyrozumiałość, jeśli mój problem jest lamerski.
Mianowicie nie mogę wyrenderować filmu o zadowalającej jakości.
Ale do rzeczy.
WIN7 32
jakaś grafika 1GB własnego ramu
4GB RAM
Corel duo 2.1
Sony Vegas 11.0

Filmiki kręcę Pansonikiem G2 HD 720p

Po renderingu wszystko jest ok. jeśli obraz jest w miarę statyczny, natomiast podczas panoramowania pojawia się straszny "grzebień" widoczny poniżej (ruch kamery według strzałki):
[Obrazek: klec.jpg]

Sony Vegas jest po zainstalowaniu jest w ustawieniach defaultowych. Nic nie ruszałem.
Noże wystarczy tylko jakiś drobny myk na rozwiązanie mojego problemu?
Czytałem na forum o różnicach w renderingu, ale żaden wątek nie pasuje do mojego problemu (lub ja nie potrafię go znaleźć).

Co powinienem ustawić w poniższym oknie, żeby móc normalnie obejrzeć filmiki na telewizorze 16:9?
[Obrazek: renger.jpg]
1. Leń - nie czyta regulaminu
2. Przeplot.
(08-19-2012, 14:33)mateuszszar napisał(a):  1. Leń - nie czyta regulaminu
2. Przeplot.

1. W pełni się z Tobą zgadzam. Domyśliłem się że chodzi o moją aktywność na forum, ale faktycznie regulaminu nie czytałem.
2. Idę szukać
Nie. Chodzi mi konkretnie - nieprzeczytanie regulaminu: "bo z jakiegoś powodu nie mogę założyć nowego wątku". Tam masz odpowiedź nanurtujące Ciebie (oraz wielu innych użytkowników) pytanie.

A o przeplocie poczytaj, bo to ważna rzecz.
Generalnie sprawa wygląda tak:
- Jest przeplot -> usuwamy (progressive scan), albo zostawiamy, ale jeśli już, to koniecznie taki sam (górny -> górny, dolny -> dolny).
- Nie ma przeplotu -> zostawiamy bez przeplotu (progressive scan)
(08-19-2012, 14:52)mateuszszar napisał(a):  Nie. Chodzi mi konkretnie - nieprzeczytanie regulaminu: "bo z jakiegoś powodu nie mogę założyć nowego wątku". Tam masz odpowiedź nanurtujące Ciebie (oraz wielu innych użytkowników) pytanie.

O tym właśnie napisałem.
Domyśliłem się że jest takie ograniczenie, bo to nie jedyne forum z takimi barierami dla nowych.

A jeśli chodzi o przeplot, to muszę na spokojnie sprawdzić to co mi napisałeś. Jestem fotografem i biegle władam programami do obróbki zdjęć. Natomiast filmy kręcę (jeśli można to tak nazwać) od niedawna i tylko na potrzeby rodzinne. Dlatego sam termin przeplot jak i jego charakterystyka są mi obce. Tym bardziej w programie anglojęzycznym. A to są przecież typowo techniczne zwroty i nazwy.

EDIT:
Już mniej więcej wiem co to za twór ten przeplot.

Poniżej screen z parametrów klipa:
[Obrazek: wg2n.jpg]

Czy te widoczne parametry powinienem wpisać w ustawienia projektu, a następnie renderować?
Podając screena domyślam się, że nadal nie przeczytałeś regulaminu?
Projekt najszybciej ustawisz za pomocą "Match Media" (jeśli nie wiesz, co to jest, to włącz Vegasa, wciśnij [f1] a następnie wpisz frazę "Match Media" :)
Twoje pliki są 50kl/s... przypuszczam, że materiał ma trafić na YT lub na DVD. Tak czy inaczej, standardem w Polsce jest PAL, czyl 25 klatek na sekundę.
Musisz ustawić projekt 25 (najlepiej p - progressive).
Następniedoczytaj na temat "disable resample", oraz duchów, które powstają, bez zaznaczenia tej opcji.

Renderuj zgodnie z projektem. Pilnuj, aby przeplot mieć cały czas wyłączony (progressive (none)).

Pliki wideo sprawdzamy zazwyczaj za pomocą Media Info (jak się już zorientowałeś, na Twoim screenie nie ma słowa o przeplocie, czy też kodeku...).

Ok. Teraz doczytałem, że kręcisz w 720p, więc na pewno przeplotu nie masz.
Przeplot pojawił Ci się po renderingu = źle ustawiłeś parametry.
Renderuj bez przeplotu + zaznaczona opcja "disable resample".

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości