flash efect tylko dla napisu
Witam!

W jaki sposób wykonać video efekt flasha, czyli kilkusekundowego rozjaśnienia obrazu, ale pod warunkiem, że rozjaśnia się tylko napis, a pozostała część ścieżek video, które są wyświetlane w tej samej sekundzie pozostają niezfleshowane?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc
Odpowiedz
Napis masz na osobnym klipie? Dodajesz do niego efekt i tyle. Jeśli mówisz o napisie będącym już częścią klipu, to pozostaje maskowanie. Chyba że chodzi Ci o coś innego?
Odpowiedz
nie bardzo rozumiem co napisales. mam statyczny tekst, ktoremu nadaje efekt przesuwania ustawiajac okno w pan crop nad tekstem na pierwszej klatce i w ostatniej klatce aktywne okno ustawiam pod tekstem i jesli tekst jest dlugi to w tym statycznym tekscie (np. "Default text") jest ograniczenie na dlugosc tekstu, bo jesli jest on za dlugi to jest to ucinane.
Odpowiedz
Kamyk79 popatrz w jakim temacie piszesz. założyłeś dwa i Ci się pomyliło
Odpowiedz
Zależy jakie rozjaśnienie chcesz uzyskać. Możesz nałożyć na napis efekt(video fx) jasności/kontrastu (brightness/contrast) lub np. efekt świecenia (glow). W obu przypadkach musisz otworzyć okno konfiguracji efektu i dodać conajmniej 4 klatki kluczowe - dwie dla stanu bez rozbłysku i dwie dla rozbłysku (polecam tutoriale związane z klatkami kluczowymi).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Nie mam przed sobą vegasa, ale o ile dobrze kojarze to chodzilo mi o rozjasnienie, ktore znajduje sie w grupie FLASH. Czy da się więc je wykorzystać tylko dla napisu?
Odpowiedz
A próbowałeś się bawić z efektem White Soft Glow? Odpowiednio poustawiasz i wyjdzie coś podobnego do flasha i tylko na napisy, a nie cały obraz.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Aha ok, spróbuje, dzięki.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości