Nvidia GTX 1080 TI - czy ktoś testował?
Witam!

Czy ktoś z Was testował kartę Nvidia GTX 1080 TI w Magixie Vegas Pro 14 Suite?

Czy jest sens zainwestować w tę kartę graficzną, gdy główne czynności jakie się wykonuje na komputerze to rendering video?
Jakie jest obciążenie GPU w Magixie?

Pozdrawiam
M.
Odpowiedz
Gtx1070 - użycie śladowe. W 1080 będzie podobnie. Nie ma sensu.
Odpowiedz
(06-19-2017, 11:43)mateuszszar napisał(a):  Gtx1070 - użycie śladowe. W 1080 będzie podobnie. Nie ma sensu.

Dzięki Mateusz. Rozumiem, że masz na myśli przy uztyciu najnowszych sterowników, tak?
To jaka jest obecnie najlepsza karta graficzna do Magixowego Vegas Pro?
Odpowiedz
Nie wiem. Wiele osób pisało o radeonach, ale ja się na nich przejechałem i nie chcę widzieć AMD u siebie. Ale to moje subiektywne zdanie. Podobno też nowe radeony już takiego kopa nie dają podczas renderingu jak starsze (czyli analogicznie jak nVidia).
Szczerze to przestałem liczyć na wsparcie GPU podczas renderu. Ba, nawet drugi monitor mam wpięty do HD intel (główny do GTX1070). Odkąd podłączyłem drugi monitor do drugiej karty - vegas przestał się wywalać. Serio! Oznacza to, że ciągle są problemy z poprawną obsługą kart graficznych.

Jakbym miał jeszcze raz podejmować decyzję odnośnie karty graficznej, to sam nie wiem, co bym wybrał :/
Odpowiedz
(06-19-2017, 14:00)mateuszszar napisał(a):  Nie wiem. Wiele osób pisało o radeonach, ale ja się na nich przejechałem i nie chcę widzieć AMD u siebie. Ale to moje subiektywne zdanie. Podobno też nowe radeony już takiego kopa nie dają podczas renderingu jak starsze (czyli analogicznie jak nVidia).
Szczerze to przestałem liczyć na wsparcie GPU podczas renderu. Ba, nawet drugi monitor mam wpięty do HD intel (główny do GTX1070). Odkąd podłączyłem drugi monitor do drugiej karty - vegas przestał się wywalać. Serio! Oznacza to, że ciągle są problemy z poprawną obsługą kart graficznych.

Jakbym miał jeszcze raz podejmować decyzję odnośnie karty graficznej, to sam nie wiem, co bym wybrał :/

Nieźle z tymi monitorami. Ja zawsze mam podłączone dwa monitory i dlatego taka sytuacja u mnie nie miała miejsca.
Vegas mi się czasami wiesza na renderingu. Ponowienie próby renderu rozwiązuje problem, ale nigdy nie wiem przy dużych projektach czy taki render się ukończy czy nie, a przy ponowieniu próby nigdy nie zmieniam zawartości projektu, tylko puszczam rendering jeszcze raz. Za którymś razem się skończy. Najlepiej też zrobić restart komputera i ponowić rendering na świeżym boocie.

Denerwuje mnie w Magixie to, że najważniejszą sprawą do wykonania dla programistów Vegas jest wsparcie dla najnowszych GPU albo dodanie wsparcia dla wybranej, zawężonej listy kart graficznych, które były rekomendowane przez Magixa, a niestety Magix dodaje jakieś różne mniej potrzebne feature`y i się tym chwali w kolejnych releasach, a tak naprawdę niewiele to zmienia, bo najważeniejsza sprawa jak problem skrócenia czasu renderingu ciągnie się od kilku wersji Vegasa i ciągle nic w tej kwestii nie zostało wykonane. To jest po prostu porażka....

Nie wspominam o tej stabilności, która jest słaba w stosunku do VP13.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości