Artefakty, glitche na obrazie.
Cześć. Dzieją sie u mnie jakeiś dziwne rzeczy z obrazem.
Wszystko albo robi się czarne i widać jakieś "glicze" na obrazie albo na podglądzie miga mi klatka z zupełnie innego klipu.

[Obrazek: FL1e-0KtSDuztUg3pqgX1A.png]

Odhaczyłem akcelerację GPU ale to nic nie dało:

[Obrazek: LDa3lNw2SBSNDr6o27wvzg.png]

Klipy występują na zielono.
Klipy mają takie parametry: http://prntscr.com/fia5mg

Format            : MPEG-4 at 16,7 Mb/s
Length            : 81,4 MiB for 40s 865 ms
Video #0          : AVC at 16,5 Mb/s
Aspect            : 3840 x 2160 (1.778) at 30.000 fps
Audio #0          : AAC
Infos             : 1 kanał, 8.000 Hz
Language          : en

Co więcej, w miejscach na danym klipie w których glitche nie występowały (bo występowały w określonych miejscach), to zaczęły się pojawiać po czasie. Czyli wybrałem sobie fragment na którym nie ma glitchy, by później te glitche się w wybranych już fragmentach i tak pojawiły po czasie.
Jak mogę temu zaradzić?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Pliki są (jakby to powiedzieć ładnie...)... gówniane?

4K przy przepustowości 16.5Mbps? To coś jakbyś zapisał HD w 4Mbps.
Ciekawe jak długi GOP mają te pliki. Ale pewnie bardzo długi. Stąd błędy które pojawiają się po czasie.

Moja rada -> przekoduj pliki do PRORES (jeśli masz VP14). Jeśli nie masz, to jakiś inny kodek (może XAVC).
Odpowiedz
Czyli bez konwersji się nie obejdzie?
Na szczęście nie mam ich dużo i są to tylko wybrane fragmenty.

Tak wiem, materiał z taniej chińskiej kamerki, jakiś noname, podróbka GoPro.
Odpowiedz
Nie. Skoro vegas wywala błędy to znaczy że nie potrafi sobie z tymi plikami poradzić. Lepiej będzie przejść na coś montażowego.
Odpowiedz
Trochę mi odeszła ochota by bawić się w konwertowanie plików...
Mam już powiebierane przebitki do montażu. I teraz pojawia się problem.
Odpowiedz
No to żmudna praca z odszukiwaniem, tak to wygląda:
http://prntscr.com/fiap1w

Tylko że konwerter Encoder zawiesza się po wrzuceniu drugiego klipu do niego. Chyba się nie lubią.
Odpowiedz
Robisz bez sensu. Szkoda czasu, tym bardziej że masz Vegasaur. Zrób grupowo - Transcoderem.
Odpowiedz
Nie da się w ten sposób zrobić, a to dlatego, że pliki nie są poprawnie wyświetlane w Vegasie.
Chyba że się nie rozumiemy i znasz metodę o której nie wiem.

Konwertuje już czymś innym co dało radę, ale możesz napisać o swojej metodzie z Vegasaurem jak najbardziej.

Pliki przekonwertowane. Dało się tylko na AVI konwerterem, który to zrobił.
Ale nie mogę ich podpiąć pod Vegasa. Po wskazaniu chociażby na jeden plik, program się zawiesza.
Wszystko więc w dupę dziś. Idę spać.
Odpowiedz
Jest szansa, że robiąc vegasaurem, nie będzie problemu -> plik nie jest otwierany w programie, tylko w tle transkodowany. Ale nie ma 100% pewności. Moim zdaniem warto sprawdzić.

Spróbuj odpalić GoPro Studio (jeśli masz) -> tam importujesz pliki -> convertujesz do AVI - Film Scan 1.
Odpowiedz
Mateusz, skonwertowałem pliki (na dwa razy) jakimś innym konwerterem, bo Adobe Media Encoder się wysypywał przy tych plikach.
"Free MP4 to AVI COnverter 1.13".
Ale Vegas ich nie importował potem w ogóle, po prostu nie dało się ich dodać do programu. Więc te same pliki po skonwertowaniu, konwertowałem jeszcze innym programem.

Koniec końców udało się, ale robiłem to długo i miałem pod górkę. Sposobu z Vegasaurem nie sprawdziłem.
Tam też nie byłoby łatwo. Na chwile obecną umiem wyrenderować w kolejce pliki projektów.
Nie wiem natomiast jak z pomocą tego pluginu wyrenderować każdy eventów z osobna.
Ale zaraz, jak każdy z eventów z osobna skoro - jak piszesz - miałbym ich NIE otwierać w programie (gdzie dostają glitche)?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości