Forum o Sony Vegas Pro - Tutoriale, pomoc, efekty, rendering, etc.

Pełna wersja: Obszary roboczy nie działają totalnie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kupiłem sobie monitor 21:9, ten szerokokątny.  O proporcjach "kinowych".
I teraz w biurze mam monitor 16:9, w domu mam już od niedawna 21:9. 
W związku z tym chciałem sobie ustawić obszar roboczy Vegasa dla tych dwóch miejsca. Poukładać sobie wszystkie elementy w nim kiedy pracuje na 16:9 i poukładać też odpowiednio inaczej kiedy przesiadam się na 21:9.
Niestety jednak obszaru roboczego Vegasa nie da się ANI TROCHĘ przystosować w sposób jaki chce. To po prostu nie działa.

Nie jest możliwe zmodyfikowanie jakkolwiek osi czasu. Ona musi zaczynać się od lewej do prawej po całej swej rozciągłości. Zatem nie mogę z lewej strony wsadzić pionowego okna "Event Pan/Crop" (co chcę uczynić bo teraz mam szeroki monitor). Nie da się go zadokować od strony lewej (tak, wiem, że dokujemy z użyciem klaw. CTRL).
No to postanowiłem programu nie maksymalizować, tylko go zmniejszyć i ustawić sobie okienka po prostu obok siebie. Tak jak na tym obrazku niżej. Zwróćcie uwagew jak wiele innych okien mieści się tam na zasadzie zakładki. Wybrałem sobie chyba trzy różne okna, które chce by mi się wyświetlały w tym miejscu a ja tylko bym klikał na te zakładki.

[attachment=1422]

Ale kiedy zapiszę sobie ten obszar roboczy i wejdę od nowa w program następnym razem to nic się nie zgadza. Po pierwsze... Czemu rozmiar okna jest inny (odstęp na dole)? Po drugie... dlaczego te różne okna opcji nie widnieją w postaci zakładek na dole tylko pokazują mi się za każdym razem jako dwie (jedna pod drugą)? No i po trzecie...
Jak przeklikam się po ikonkach tych:
 [Obrazek: 4c7031760d354f538c434870577095cc.png]

To nie widzę tam aby one się zmieniały w obrębie jednego okna na zakładkach, tylko te zakładki jakby gdzieś ginęły. W ogóle nie widzę już zakładek a te okna pojawiają się tylko po wybraniu danego okna.

Wygląda to tak:
[attachment=1423]

NIC TUTAJ SIĘ NIE ZGADZA Z TYM CO USTAWIĘ I ZAPISZĘ.
W zasadzie to chyba właśnie wykryłem kolejny błąd Vegasa.