Forum o Sony Vegas Pro - Tutoriale, pomoc, efekty, rendering, etc.

Pełna wersja: Kolejka w renderze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Mam pytanie do osób używających vegasaur . 

Czy dzięki temu dodatkowi możemy zrobić sobie kolejkę projektów do Render? 
Czy może program pozwala nam na Render tylko  fragmentów (użycie markerów) z tylko jednego,  otwartego programu ? 

Ktoś mi przybliży jak to wygląda ? 

I co dzieje się w przypadku jakiegoś błędu Vegasa ?
Jest dużo opcji kolejkowania renderu. Możesz kolejkować różne projekty, fragmenty projektów (regiony)... Dużo dużo możliwości :)
Ściągaj trial i zerknij.
Okej, no to ściągam i patrzę. Dzięki za odpowiedź.
Po prostu nie byłem pewien czy Vegasaur pozwala na kolejkowanie osobnym plików projektów.

Jeszcze tylko pytanie czy to się opłaci. Bo jeśli mam przychodzić na następny dzień zapuszcenia takiej kolejki i wizieć status "failed" przy każdym z zakolejkowanych projektów to trochę kiepsko...
Vegasaur wart jest swoich pieniędzy. Do tego jeszcze kupiłem appkę (na smartfona) pushover i jak render się kończy to dostaję info prosto na telefon (po internecie). Możesz ustawić co ma komputer zrobić po renderze - zamknąć system, uruchomić jakąś apkę (np team viewer)?

Ja często daję kolejkę renderu i idę z pokoju. A jak wychodzę z domu to zostawiam dodatkowo włączony team viewer - jak coś mogę przez telefon sprawdzić co i jak. I w razie czego działać zdalnie.

Na trialu dobrze posprawdzaj sobie wszystkie funkcje. Pobaw się tym programem. Ja kupiłem już dawno, a ostatnio nawet upgrade do nowej wersji (pod vp14), mimo że póki co na czternastce nie pracuję bo jest niedorobiona jeszcze.
Mateusz, pytam bo właśnie zacząłem się nad tym zastanawiać... Szukam paru opcji, które właśnie sprawią, że będę miał zdalną kontrolę. Nie ma mnie często przy kompie, zapuszczam rendery na noc. Warto byłoby mieć opcję kolejkowania renderów tak aby metodykę pracy zmienić (w dzień tylko montujesz, w nocy tylko renderujesz na przykład). A możesz mi powiedzieć co znaczy opcja STITCH? Nie znalazłem o tym wzmanki nawet w pomocy.

I co dzieje się jeśli render się zatnie? Czy program wie, że render się zaciął i rozpoczyna rendering od początku? Tego się boję, bo Vegas ma straszne humory przy renderowaniu. I boję się że zadam mu kolejkę a gdy wrócę to ujrzę np. rendering dopiero pierwszego pliku z długiej kolejki, zaciętego na np. 13% i tak stojącego. Zdarzały Ci się może takie sytuacje? Ja go dopiero testuję od kilku minut więc nie wiem. A tutaj screen z opcją o jaką pytam: http://prntscr.com/dfr46w
Jeszcze jedno... a jak się używa tej kolejki renderingu? Bo ja mam nieustannie wyblakła opcję jego rozpoczęcia. Przycisk OKEJ jest wytłumiony jak na obrazku niżej. Co ciekawe, i tutaj i w pliku pomocy tego pluginu widzę na załączonych tam obrazkach, że też mają wyblakły klawisz "OKEJ". I nigdzie nie ma informacji jak to włączyć. Nie rozumiem tego i nie wiem jak mogę puścić sobie kolejkę do renderu.

[Obrazek: 7809638ee8b0437982dfcae67cb1a177.png]
Przeleć po kolejnych zakładkach, a będzie wszystko jasne.
Przecież musisz wybrać, jaki format renderu (druga zakładka), oraz jaka lokalizacja itd. (trzecia zakładka).
Jeśli wybierzesz format renderu, klawisz OK będzie aktywny.
MAteusz, tak. Ale nie wiedziałem że w zakładce drugiej musze udać się do krzyżyka i go rozwinąć. Tego z prawego dolnego rogu. Po prostu nie wiedziałem co mam zrobić.

No dobrze, teraz widzę, żę się da.
1. A jesteś mi w stanie powiedzieć co dzieję się kiedy render z jakichś powodów stoi w miejscu i się zawiesi w tej kolejce?
2. W jaki sposób mogę ustawić aby wyrenderował mi tylko zaznaczony region (ten na zielona jak to Vegas zaznacza) z danego projektu?
3. Wiesz też co jeszcze znaczy to STITCH mode?
Cytat:Stitch: Stitching is a powerful option that provides an easy way to submit a job with multiple input files. It allows production of a single output file, stitching multiple source files together into a single media file. If the option is checked, a single job will be created, which contains all the source files. This can be useful when building a photo montage or when it is necessary to join multiple clips into a single clip.

Nigdy z tego nie korzystałem. Wychodzi na to, że vegasaur połączy zaznaczone filmy w jeden film. To może być przydatne przy robieniu DVD (gdzie łącząc kilka filmów w jeden, pozwala na przeskakiwanie w przód i w tył stosując rozdziały. Bez tego, możesz się przemieszczać w obrębie jednego filmu (pliku), a chcąc przejść do kolejnego, musisz przeskoczyć przez menu, lub wyklikać na pilocie odpowiednią ścieżkę dostępu).

Dla Ciebie ta funkcja nie będzie potrzebna. Chyba, że na wzór sekwencji będziesz robił fragmenty filmu w kolejnych projektach, a na koniec tylko render do wspólnego pliku. Ale chyba lepiej już wrzucić pofragmentowane części (sekwencje) na nowy projekt - na oś czasu, i w ten sposób renderować? ;)
Aby skorzystać z opcji wyrenderowania tylko zaznaczonego regionu trzeba najpierw włączyć transcoder i nie przeciągać do niego całego pliku projektu (ja to dotychczas robiłem), a najpierw wybrać tę opcje:
[Obrazek: bccd4963abef47caad64f09157ef047b.png]

Wtedy pokażą nam się wszystkie regiony w kolejce do renderingu. I jeśli chcemy renderować tylko jeden jaki sobie zażyczymy, to pozostałe usuwamy. Ważne jest tutaj to, że za wybór regionów do renderinu odpowiada zaznaczona opcja "External Regions". Bo jeśli wybierzemy samo "Regions" to otworzy nam się jakieś puste okienko (nawet jak aktualnie otwary mamy projekt zawierający kilka regionów to w tym otwartym okienku nie pokażą się nam one do wybrania. Dlatego ten interfejs jest strasznie jakiś dziwny).

[Obrazek: 567cb7d5446e4708840de5069d007d52.png]

Generalnie już czuję że z Vegasaurem się zaprzyjaźnimy, ale strasznie dziwny jest nawigacyjnie, taki jakiś nieintuicyjny. Trzeba zrozumieć na początek to jak działa. Opisuję jak to działa na obrazku poniżej.

[Obrazek: da1beb60d0c845aa8e6f3bdef03f1c25.png]
Stron: 1 2 3