Forum o Sony Vegas Pro - Tutoriale, pomoc, efekty, rendering, etc.

Pełna wersja: Klonowanie w SonyVegas
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Tutorial znaleziony na YT:

Bez GreenScreen'a za pomocą splitscreen'a
Jak będę miał czas to zrobię wersje tekstową tego tutka
Mój tutorial:


Pytanko. Da się zrobić żeby można było przechodzić z jednej strony na druga ?
Jarod - jesteś trochę niekonsekwentny - na początku tutka mówisz ludziom, że klonowanie to pryszcz (z czym osobiście się nie zgodzę...) a na końcu pokazujesz, że jednak jest sporo rzeczy, o których trzeba pamiętać. Wydaje mi się, że jak zawsze, przy wszelkiego rodzaju efektach specjalnych praca zaczyna się od zaplanowania ujęcia i wykonania dobrych zdjęć, a nie komputerowych czarów...
(10-25-2010, 8:45)efix napisał(a): [ -> ]Jarod - jesteś trochę niekonsekwentny - na początku tutka mówisz ludziom, że klonowanie to pryszcz (z czym osobiście się nie zgodzę...) a na końcu pokazujesz, że jednak jest sporo rzeczy, o których trzeba pamiętać. Wydaje mi się, że jak zawsze, przy wszelkiego rodzaju efektach specjalnych praca zaczyna się od zaplanowania ujęcia i wykonania dobrych zdjęć, a nie komputerowych czarów...

Jakoś tego nie wyczuwam... Po prostu tak się powiedziało.Nie widzę w tym poradniku błędów.Fajnie jasno opisane i to o czym wspomniał na końcu czyli twoje "sporo rzeczy o których trzeba pamiętać" jest chyba oczywistością.Prawda ? :)
Nie, nie jest. Tak długo, jak kręcisz dwóch kolesi na tapczanie w pomieszczeniu, przy sztucznym oświetleniu, nie pamiętasz o tych "oczywistościach". Zapewniam Cię, że tylko w takim wypadku klonowanie to pikuś (a i tak można spieprzyć).
A ja za dużo nie komentuję, tylko podziękuję. Przyda się. :)
A wie ktoś jak zrobić takie klonowanie, aby były na przykład dwóch mnie i przechodzą obok siebie na przeciwne strony. Bo gdy tak robię to postacie znikają.
(01-31-2011, 20:51)Darecki555 napisał(a): [ -> ]A wie ktoś jak zrobić takie klonowanie, aby były na przykład dwóch mnie i przechodzą obok siebie na przeciwne strony. Bo gdy tak robię to postacie znikają.

Czyli w ogóle nie rozumiesz tego, co zrobiłeś przy pomocy splitscreena.
Jak uzyskać taki efekt SV 9?
Bo nie mam opcji maskowanie do zaznaczenia. Mam jakieś kółko kwadrat i F.
Stron: 1 2