Forum o Sony Vegas Pro - Tutoriale, pomoc, efekty, rendering, etc.

Pełna wersja: Potrzebna pomoc! Efekty i nie tylko
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! Jestem nowym użytkownikiem forum. W Vegase pracuje od jakiegoś 1,5 roku.Mój problem jest taki że w szkole mam projekt edukacyjny,mam zrobić prezentacje szkoły. No i teraz tak:
1.Mój pomysł był taki żeby na koniec filmu zrobić wykonawców.Nie wiem czy wszyscy oglądali film "13 dzielnica Ultimatum" no ,ale tam były takie efekty że normalnie leci kamera i nagle jest taki BLUR i przyśpieszenie i potem znowu normalnie.
2.Pomysł nauczyciela na początek.Żeby się taka planeta ZIEMIA kręciła i w pewnym momencie wskazała miejscowość

Proszę o pomoc.
masloskc
Ad. 1 Nie wiem do końca o co dokładnie chodzi, ale wydaje mi się, że to powinno rozwiązać Twój problem. Można clip przyśpieszać na timeline. Kliknij prawym na clipie i wybierz Insert/Remove Envelope >> Velocity pojawia Ci się zielona linia, możesz na niej dodawać punkty dzięki czemu masz pełną kontrolę nad przyśpieszaniem i zwalnianiem tempa.

Ad. 2 Polecam ściągnąć jakiś program nagrywający to co aktualnie wyświetlane jest na ekranie komputera, a następnie ściągnąć google earth. Ja kiedyś zrobiłem tak, że ziemia się kręciła i powoli obraz zbliżał się na miasto. Prosta rzecz wystarczy zapisać adres w google earth, włączyć program nagrywający, myszka wprawić w ruch kule ziemską (oczywiście w takim kierunku jak ona się obraca) a następnie po 2, 3 obrotach kliknąć na zapisany adres, wtedy powstaje nam fajna animacja.

Wielkie dzięki za odpowiedź. Sprawdzę to jeszcze i Ci dam odpowiedź czy działa.