Forum o Sony Vegas Pro - Tutoriale, pomoc, efekty, rendering, etc.

Pełna wersja: Czy taki komputer wystarczy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Posiadam laptopa HP 6720s: CoreDuo 1,7, RAM 2GB, Grafika -Intel 965 GME, Dysk 250 GB.
Windows XP SP3 czysty bez dodatkowych kodeków
1.Czy to wystarczy vegasowi?
2.Dla której wersji najlepiej-czy ma to znaczenie?

Coś mu nie pasuje mój laptop. Posiadam wersję PRO 9d, po zaladowaniu projektu po ok 5 min zawiesza się program.
Nie można również zobaczyć podglądu na całym ekranie gdyz pokazuje sie czarny obraz.
Czy jest logiczne wytłumaczenie?
Bez problemów powinien wystarczyć, używałem znacznie słabszej konfiguracji. Prędzej problem tkwi w grafice (spróbuj znaleźć nowsze sterowniki)- bądź w kodekach, bądź samej konstrukcji laptopa - sprawdź czy przypadkiem procesor się nie przegrzewa i upewnij się, czy pamięć RAM jest sprawna (memtest na nockę).
Dzieki za odpowiedz.
Laptop się grzeje ze az czasem parzy. Pamięć testowana w biosie OK. Grafika właśnie czytałem gdzieś że ma mało wspólnego z działaniem programu bo on "karmi się" z CPU.
Właśnie te kodeki.... Zainstalowałem K-Litle i bez zmian oraz Storm też lipa.
Może ten laptop to złom i tyle.
A czy jest róznica jakie ma rozszezenie obrabiany klip wejściowy ? Bo ja pracuje na *.mpg
Testy BIOS-u o kant potłuc - poszukaj windowsowego memtest-a (chyba już gdzieś tu na forum link zapodałem) i uruchom na swojej maszynie dwukrotnie(z tego co pamiętam ma ograniczenie 1 Gb na aplikacje) i niech tak przez noc pamięci wygrzeje.
Co do grafiki to podejrzewam, że tryb directx i/lub overlay nienajlepiej na niej działa i stąd prośba o poszukanie czy są nowsze stery. Owszem, grafika mało ma wspólnego z Vegasem i ten jej praktycznie nie wykorzystuje, jednak interfejs Vegasa i mieszany tryb pracy mogą być dla kiepskiej karty graficznej problemem.
Co do obrabianych plików - pracuj na DV-Avi - jeśli nie wykorzystujesz standardu HD.
A ja wiem co jest :D zCRACKowany Vegas. Po prostu zainwestuj w oryginała. Druga opcja to to, że podłączasz do kompa gdy Vegas włączony załóżmy kamerę z twardym dyskiem 25 GB. Vegas ma jakieś problemy i zawiesza się Device Explorer, a wraz z tym cały vegas. Po odłączaj wszystkie niepotrzebne dyski itp. chyba że film renderujesz np. z kamery, to wtedy przekopiuj te pliki na twardy dysk. Powinno działać.