Forum o Sony Vegas Pro - Tutoriale, pomoc, efekty, rendering, etc.

Pełna wersja: Render bezstratny 120 fps
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Nagrywam, dokumentuje zjawiska dość nietypowe, nieokreślone przez naukę. Są to bardzo krótkie i dynamiczne sceny pochowane w filmach mających długość od 20 minut do 4 godzin.
W chwili obecnej mam sporo materiałów w rozdzielczości 1280 x 720 przy 120 klatkach na sekundę. Są to oczywiście pliki odpowiednio wielkie, gdyż nie są kompresowane. Bardzo chciałbym po montażu w takiej postaci je zachować czyli mieć możliwość renderowania bezstratnie w 120 klatkach.
A najprościej mówiąc chodzi o to, że trzymanie oryginałów wymaga olbrzymiej ilości miejsca, dlatego uznałem, że będę magazynować wybrane sceny w tej samej postaci co oryginały. Czy jest możliwość dokonania tego w Sony Vegas?
Dziękuję za ewentualną odpowiedź i pozdrawiam.
Najpierw musimy poznać jakie parametry mają te surowe pliki, żeby wybrać najbardziej zbliżoną jakość.

Odczytaj za pomocą "media info" paranetry pliku.
Jeśli nie wiesz jak, to odszukaj temat "jakie parametry podawać przy zakładaniu tematu"

http://sonyvegas.info/Temat-Jakie-inform...ego-tematu
Przepraszam, już poprawiam.
Sony Vegas nie posiadam.
Zakup programu uzależniam między innymi od stopnia skomplikowania rozwiązania mojego problemu.
[attachment=1581]

Może powinienem jeszcze dodać, że nie zależy mi na żadnych efektach, przejściach, filtrach. Po prostu najprostszy twardy montaż z jak najmniejszą ingerencją jakość.
Niestety bezstratnie tego w Vegasie nie zrobisz.
Surowy film jest jednak zakodowany i to MJPG który się nie lubi z Vegasem.

Można zakodować np. h264 (magix AVC) i dać wysoki bitrate, ale to będzie przekodowywanie materiału (a Ty chcesz wyciąć bez przekodowywania).
Musiałbyś zrobić test, czy utrata jakości będzie w ogóle widoczna. Bo być może nie będzie jej widać wcale.
Trzeba przetestować tak czy inaczej.

Vegas w wersji TRIAL pozwoli Ci na takie testy. Nie musi nawet być to wersja PRO.
(09-09-2019, 11:19)mateuszszar napisał(a): [ -> ]Niestety bezstratnie tego w Vegasie nie zrobisz.
Surowy film jest jednak zakodowany i to MJPG który się nie lubi z Vegasem.

Można zakodować np. h264 (magix AVC) i dać wysoki bitrate, ale to będzie przekodowywanie materiału (a Ty chcesz wyciąć bez przekodowywania).
Musiałbyś zrobić test, czy utrata jakości będzie w ogóle widoczna. Bo być może nie będzie jej widać wcale.
Trzeba przetestować tak czy inaczej.

Vegas w wersji TRIAL pozwoli Ci na takie testy. Nie musi nawet być to wersja PRO.
Czy w tym wariancie pozostanie 120 klatek (bardziej mi na nich zależy niż na utrzymaniu jakosci)?
W moich scenach czasami coś się dzieje w przedziale dwóch sekund. Dopiero po spowolnieniu do 10 widać efekt.
Dla avc możesz renderować 120 klatek ale musisz to wpisać ręcznie.
Ewentualnie spowolnić x4.8 i mieć slowmotion -> i zapisać 25p (lub x4 slowmotion i zapisać do 30p).
Dziękuję za odpowiedzi.
Chyba po prostu będę kupował tanie dyski (talerzowe) wielo terabajtowe.