Forum o Sony Vegas Pro - Tutoriale, pomoc, efekty, rendering, etc.

Pełna wersja: PILNE - błąd przy renderowaniu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam ogromny problem,

Od około 7 lat robię w Vegasi'e i nigdy takowego nie miałem...

Po tygodniu pracy i skończeniu projektu, gdy klikam w renderuj wyskakuje mi błąd.

[Obrazek: VEGAS-problem.jpg]

Od raz mówię:
- zresetowałem lapka,
- zainstalowałem najnowsze sterowniki nVidia oraz pakiet k lite code packs,
- zmieniłem w ustawieniach GPU acceleration of video procesing na "None",
- zreinstalowałem program, wygrywając najnowszą wersję - MAGIX VEGAS Pro 16.0.0.424 (x64)
- oraz przejrzałem cały jutub, otwierałem jakieś sample i próbowałem już chyba wszystkiego... i nic.

Mój sprzęt:
[Obrazek: VEGAS-problem2.jpg]

Mam nadzieję, że ktoś tutaj mi pomoże bo jestem w 4 literach i to grubo...
wygląda na błąd nvidii.
Przed instalacją sterowników, usuwałeś stare? Czasami nVidia robi takie problemy, że nie wszystkie biblioteki usuwa. I wtedy trzeba to zrobić ręcznie programem do usuwania wszystkich składników sterowników nvidia.
Display Driver Uninstaller.

A później dopiero czysta instalacja.

Skoro wcześniej działało, a od jakiegoś czasu już nie, to ewidentnie wina sterowników (które się same aktualizują). No chyba, że przez ostatni czas spaliłeś kartę graficzną. Nvidie w laptopach czasami tak mają.
(06-21-2019, 12:02)mateuszszar napisał(a): [ -> ]wygląda na błąd nvidii.
Przed instalacją sterowników, usuwałeś stare? Czasami nVidia robi takie problemy, że nie wszystkie biblioteki usuwa. I wtedy trzeba to zrobić ręcznie programem do usuwania wszystkich składników sterowników nvidia.
Display Driver Uninstaller.

A później dopiero czysta instalacja.

Skoro wcześniej działało, a od jakiegoś czasu już nie, to ewidentnie wina sterowników (które się same aktualizują). No chyba, że przez ostatni czas spaliłeś kartę graficzną. Nvidie w laptopach czasami tak mają.

Wcześniej działało, ale na poprzednich wersjach Vegas'a. Miałem około roczną przerwę w bawieniu się w tym programie - ostatnia wersja, którą miałem to 14. Wcześniej robiłem też na 9, 10, 11 itd i nigdy nie było takich problemów.

Ok, usunę i wgram na nowo sterowniki tak jak mówisz.

EDIT:
Usunąłem sterowniki tak jak mówiłeś, w trybie awaryjnym, spróbowałem renderować przed i po wgraniu najnowszych sterowników nVidia. Dalej nic... załamka totalna...

EDIT2:
Usunąłem kolejny raz i wgrałem sterowniki z 2017 roku - nie działało, powtórzyłem czynność z nieco nowszymi z 2018 i... dramat...