Forum o Sony Vegas Pro - Tutoriale, pomoc, efekty, rendering, etc.

Pełna wersja: Problem z "Pan/crop" znowu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, jak mi polecono ustawiłam sobie 16x9 (próbowałam też wiecej, ale dalej nic), ale niestety dalej ucina mi kawałek tego oto konia co na zdjęciu. Chcę, by był efekt, jakby wychodził z tego boku ekranu.
[Obrazek: 2udvsdy.jpg]
Bo widocznie zostały jakieś klatki kluczowe (w oknie Pan/Crop na dole jest oś czasu - taki mały timeline -> tam można ustawić, aby kursor synchronizował się do głównej osi czasu (timeline w programie). Wówczas przesunięcie kursora podczas odtwarzania powoduje przesunięcie kursora w oknie Pan/Crop. A co za tym idzie -> wprowadzając nowe zmiany, automatycznie tworzy się nowa klatka kluczowa [keyframe] - czyli punkt (w kształcie <>), który odpowiada za zapisanie w danym momencie aktualnych ustawień okna Pan/Crop.

Musisz wykasować wszystkie klatki kluczowe. Zostawić jedynie pierwszą. Ustawić na niej kursor -> wybrać szablon kształtu 16x9 -> zablokować w menu z lewej strony współczynnik kształtu [Lock Aspect Ratio] -> i dopiero teraz dopasować kształt (czyli wielkość konia).
Na Twoim screenie widać, że okno z "F" nie ma proporcji 16x9.

Ps. Nie kasuj poprzednich tematów, mimo, że dostałaś odpowiedź, to zostaw dla potomnych, którzy będą mieli w przyszłości taki sam problem.