Forum o Sony Vegas Pro - Tutoriale, pomoc, efekty, rendering, etc.

Pełna wersja: niestandardowe transition związane z opacity
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!

Mam na klipie opacity załóżmy na poziomie 70%.
Video z nałożonym opacity załóżmy trwa 20 sekund.
Chciałbym pod koniec tego video czyli np. od 15 sekundy do 18 sekundy, żeby stopniowo (może być liniowo) opacity zwiększyło się z 70% do 100%, czyli np. w 15 sekundzie niech będzie na poziomie 70%, w 16 sekundzie na poziomie 80%, 17 sekundzie na poziomie 90% i w 18 sekundzie 100%.
Obecnie nie wiem jak to zrobić. Na początku klipu można dodać efekt fadingu "zwiększający opacity", a na końcach klipu można tylko dodać efekt fadingu tylko "zmniejszający opacity", dlatego z tym nie mogę sobie poradzić.

Wiecie jak dodać efekt przejścia zwiększający opacity aż osiągnie 100% na końcach video?

Pozdrawiam
dzięki
K.
Zaawsze możesz przeciąć klip w połowie -> jedne ustawić "opacity" na 70%, drugi na 100%, i utworzyć przenikanie tych dwóch klipów (możesz wybrać charakter przenikania - transition liniowe wejście/wyjście) i powinno być tak, jak chcesz.

Pamiętaj tylko, żeby sobie nie przesunąć klipów! Wówczas miejsce gdzie nachodzą na siebie, nie będzie się różniło zawartością klatki, tylko wartościami przenikania.
Możesz to też zrobić krzywą "Composite level" (na ścieżce). Efekt będzie taki sam, a pracy chyba jeszcze mniej.

W załączniku obie wersje - test.