Forum o Sony Vegas Pro - Tutoriale, pomoc, efekty, rendering, etc.

Pełna wersja: GH5 wybór obiektywu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Jestem na forum kilka lat ale nadal nie mogę napisać w stosownym dziale Hardware.

Mam do Szanownego Grona pytanie: zamierzam kupić Panasonica GH5 (raczej nie GH5S raczej nie kręcę w nocy i ISO nie jest mi aż tak potrzebne,podobnie jak 240fps fhd).

Zależy mi przede wszystkim na 60fps 4K oraz 120fps fhd a tylko ten Panasonic to oferuje.
Jestem amatorem, nie utrzymuje się z kręcenia wesel. Kręcę filmy z własnych podróży, sportu dzieciaków itp.
Zależy mi na stabilnych, wolnych i szerokich ujęciach. Docelowo dokupię gimbala lub coś podobnego. Ale przede wszystkim ma to być mobilne, małe i stabilne bez gimba.

Obiektyw który rozpatruje w pierwszej kolejności to Leica 8-18 f2.8. On nie ma IS ale stabilizacja z body powinna wystarczyć przy tak szerokim oku.

Drugi to Lumix 12-35 f.28. Trzeci Lumix 35-100 f2.8.

Bawiłem się ostatnio Zhiyun Crane 2. Niestety jak zmienisz zoom to trzeba ponownie wyważać sprzęt. Dlatego może warto kupić coś jak Sigma Art 18-35 2.8 wraz z Metabone Booster. Wtedy wyważać nie trzeba bo zoom jest w środku obektywu i przez ten reduktor nie trzeba już innych...

ps. czy Vegas 14 PRO wraz z I7, 16GB ram i 580GTX da radę z plikami 1080p 120fps lub 60@4K? Pytam o wydajność przy velocity oraz color cor.

będę wdzięczny z przeniesienie do odpowiedniego działu i pozdrawiam znajomych z forum!