Forum o Sony Vegas Pro - Tutoriale, pomoc, efekty, rendering, etc.

Pełna wersja: Da się ustawić automatyczny brak tła w importowanych klipach?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Da się jakoś ustawić aby AUTOMATYCZNIE stosował się do wszystkich klipów atrybut "source alpha"?
Że jak coś bez tła wrzucam, aby od razu pojawiało się bez tła.
http://prntscr.com/hk96b3
Tak. Ale plik musi być poprawnie zrenderowany, z kanałem alpha (przezroczystość). Nie wszystkie formaty wchodzą "plug&play".
Najlepiej renderować jako sekwencja klatek (PNG). Wówczas nic nie musisz zmieniać w preferencjach.

Jeśli chcesz hurtowo zmienić preferencje: z pomocą przyjdzie vegasaur. Tam masz funkcję "Quick Properties", którą grupowo zmienisz alpha channel.

Ps. Po co dwa takie same tematy?
A nie pisałem dwóćh, coś pewnie net szwankował.

Sekwencja klatek odpada bo potrzebuje to mieć jako jeden plik (wygoda).

Ale dzięki za trop o Vegasaurze - mam go już od jakiegoś czasu i chętnie przetestuję te opcje.
Na pewno jest taka możliwość aby wyrenderować z alphą która vegas od razu widzi. Miałem dużo takich plików. Tylko coś mi się wydaje że vegasem nie za bardzo to zrobisz. Szczerze nie mam nawet jak przetestować. Jestem bardzo daleko od swojego komputera (w innej strefie czasowej) a przy sobie mam tylko ultrabook z ograniczoną ilością softu.

Jeśli możesz spróbuj w premierce.
A jeśli animacje robiłeś w vegasie - to użyj pliku veg bez renderowania ;) (ale oprócz pliku veg mususz mieć dostęp do plików źródłowych tamtej sesji - czyli praktycznie nie masz jednego pliku).
(12-08-2017, 15:37)mateuszszar napisał(a): [ -> ]A jeśli animacje robiłeś w vegasie - to użyj pliku veg bez renderowania ;)
Nie, tak się tego nie robi. To zła metoda, wprwoadza tylko chaos w plikach

Cytat:Jeśli możesz spróbuj w premierce.
W Premierze to działa od zawsze. To wiem, zastnawiam się czy w Vegasie zadziała.

Udanej pracy lub tam urlopu za granicą :)
Choć pewnie jak to piszę, to jesteś juz w Polsce.
Dokładnie. Jestem już u siebie ;) To był urlop. Zasłużony jak najbardziej. I udany ponad moje oczekiwania.

Wracając do tematu. Wrzucanie projektu do projektu to akurat bardzo dobra metoda na pominięcie renderowania. Bardzo często z tego korzystam. Najczęściej w przypadku robienia bardziej zaawansowanych napisów czy właśnie animacji. To daje Ci możliwość edytowania w dowolnym momencie -> bez konieczności tworzenia gigabajtów renderów różnych animacji.

Ale nikt nikomu nie narzuca jak ma pracować. To tylko podpowiedź, choćby dla zaoszczędzenia czasu i miejsca na dysku.
Też z tej opcji korzystam, ale naprawdę bardzi i to bardzo sporadycznie.
Trzymasz taki wciągnięty plik gdzieś na boku i w nim robisz zmiany, po zapisaniu, zmiany "wskakują" do projektu w którym ten plik projektu masz wciągnięty. Swoją drogą, ja w ten sposób wiele razy ratowałem pliki które inaczej nie chciały się wyrenderować.

Byłeś za granicą?
Wyrenderuj jak uncompressed - z tego co pamiętam przenosi alfę, albo jak kontener QuickTime (mov) a nim ustaw 32-bit PNG jako sposób kodowania.