Forum o Sony Vegas Pro - Tutoriale, pomoc, efekty, rendering, etc.

Pełna wersja: Xiaomi vs Sony Vegas - Podgląd
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć! 

Używam Sony Vegasa już prawie 3 lata - kupiłem go startując z firmą - [ver. 12 pro.]

Obrabiam na nim pliki głównie z kamery Sony FDR AX100 - łącznie z 4k. Obrabiałem na nim również pliki z GoPro HERO3 - wszystko było OK.

Ostatnio kupiłem kamerę Xiaomi Yi 4k+  - kręcę głównie w HD 120 fps i tu zaczynają się schody - mój preview [TNIE SIĘ NIEMIŁOŚIERNIE] - nie da się pracować.

Myślałem że to wina po prostu słabego kompa, lub dużej różnicy fpsów w ujęciach z różnych kamer - [50 vs 120], ale taka sama sytuacja ma miejsce kiedy projekt ma 120 fps i kiedy kręcę w 60 fps sportową kamerą.

[MÓJ KOMP - wcześniej] - Procek i7, dobra płyta główna, karta graficzna GeForce 650, 8 GB ramu.

Zainwestowałem sporo kasy, kupiłem ramy - obecnie 32 gb, zmieniłem kartę graficzną na GeForce 1050 TI i nie zmieniło się totalnie nic... Karta działa, ramy również - testowane na innych programach. 

[Znam patent z wyłączeniem użycia karty graficznej - sprawdzał się przy gopro, znam patent ze zmniejszeniem zużycia ramu, zmiany jakości preview i sporo innych patentów - NIE DZIAŁĄ NIC]

Z takich ciekawostek - Adobe Premiere bez problemu odtwarza te pliki, tak samo DaVinci nawet z color'owaniem na żywo przy włączonym podglądzie. Sęk w tym, że nie bardzo chcę zmieniać program - Vegas ma sporo minusów, ale znam go już dobrze, montuje szybko i mam na nim setki projektów.
Właśnie pracuje nad kolejnym filmem i zaczynam siwieć, bo w Adobe montuje 30 min to samo co robię w Vegasie 3 minuty, ale ten tnący się podgląd może mnie wykończyć :D

Z góry dzięki!
Ace