Forum o Sony Vegas Pro - Tutoriale, pomoc, efekty, rendering, etc.

Pełna wersja: skuteczny sposób na problem z wydajnością w Magix Vegas 14
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Odpowiednik Xeona wypuszczony na konsumencki rynek w przypływie ataku paniki Intela spowodowanej premierą Ryzena. Ten, kto chociaż trochę orientuje się w temacie, poczeka na AMD Threadrippera, który za podobną ceną zje tego i9 na śniadanie.
(07-08-2017, 2:13)Pinto napisał(a): [ -> ]Odpowiednik Xeona wypuszczony na konsumencki rynek w przypływie ataku paniki Intela spowodowanej premierą Ryzena. Ten, kto chociaż trochę orientuje się w temacie, poczeka na AMD Threadrippera, który za podobną ceną zje tego i9 na śniadanie.

Procesor AMD, o którym wspomniałeś jest tylko 3 punkty rankingowe lepszy od mojego 6-letniego procesora Intel. Nie skusiłbym się więc na zakup tego AMD, gdyż byłby to niewielki skok wydajnościowy. Nigdy nie byłem zwolennikiem procesorów AMD, gdyż zawierają "puste" rdzenie i słabą wydajność. Ranking high-endowych procesorów wyraźnie pokazuje kto się liczy, tylko Intel, co ma czyste przełożenie na ranking, gdzie 50-100 najwydajniejszychprocesorów procesorów to tylko Intel. AMD występuje w rankingu tylko raz właśnie z tym Ryzenem, więc o czym my tu mówimy:)
(07-08-2017, 2:13)Pinto napisał(a): [ -> ]Odpowiednik Xeona wypuszczony na konsumencki rynek w przypływie ataku paniki Intela spowodowanej premierą Ryzena. Ten, kto chociaż trochę orientuje się w temacie, poczeka na AMD Threadrippera, który za podobną ceną zje tego i9 na śniadanie.

Jak będziemy czekać odpowiedź jednej formy na procesory drugiej, to nie kupimy nic. Amd odpowie na i9, potem intel odpowie na tego threadrippera, potem intel znowu odpowie i tak w kółko.
(07-08-2017, 18:01)szczemp napisał(a): [ -> ]

Jak będziemy czekać odpowiedź jednej formy na procesory drugiej, to nie kupimy nic. Amd odpowie na i9, potem intel odpowie na tego threadrippera, potem intel znowu odpowie i tak w kółko.

Święta racja, dlatego ja podjąłem decyzję, że we wrześniu zmieniam kompa na i9.
Jestem od piątku szczęśliwym posiadaczem takiej oto maszyny z procesorem Intel i9-7900X na pokładzie:

Procesor: Intel i9-7900X
Płyta główna: Asus TUF X299 Mark 1
pamięci RAM: 2400MHz 64GB
Dysk SSD Samsung 960 Evo 500GB M.2
Dysk Seagate IronWolf 6TB
oraz jeszcze 1 dodatkowy dysk SSD i jeden dodatkowy dysk HDD
zasilacz: Corsair HX750 Series CP-9020137-EUsystem
karta graficzna: Nvidia GTX 980 TI
system: Windows 10 Home

oczywiście wszystko pod rendering 4K.
I teraz fakty. Rendering znacznie przyspieszył (renderując video z dysku M2 na dysk M2).
Niestety nie robiłem jeszcze konkretnych testów.
Jest tylko problem, że mój procesor i9-7900X ma 10 rdzeni czyli 20 wątków, a Vegas Pro 14
jest w stanie obsłużyć tylko max. 16 wątków. Przy próbie zmiany wartości w ustawieniach na 20, zamieniana jest wartość na 16.

W stosunku do poprzedniego komputera Intel i7-3930K z tą samą grafiką przewidywałem, że rendering przyspieszy 2 krotnie na nowym komputerze.
Widzę znaczne przyspieszenie, ale nie jestem w stanie podać ile dokładnie, bo materiały video, które renderuje są inne niż te, które renderowałem na starym komputerze.
Wiem mniej więcej, że rendering 1.5 godzinnego video 4K 100 Mbit/s trwał około 12 godzin. Na nowym komputerze pownino mi to iść w 6 godzin.

Odezwę się później, na przestrzeni tygodnia jak wykonam jakieś testy, bo teraz to żona mnie wypycha na wyjazdy urlopowe;)

Pozdrawiam
(07-08-2017, 9:54)Kamyk79 napisał(a): [ -> ]Procesor AMD, o którym wspomniałeś jest tylko 3 punkty rankingowe lepszy od mojego 6-letniego procesora Intel.

Nie wiem jakie źródła czytasz, ale pewnie tylko ulotki reklamowe Intela :) To zdanie jest tak zabawne, że nawet nie wiadomo jak skomentować :D
@Kamyk79 - spróbuje wejść w Internals w vegasie (przytrzymaj Shift podczas klikania w options). Tam odnajdź wątki (thread) i zmień ręcznie na 20. Zobacz, czy podczas renderu program będzie w stanie to zaadresować, czy wywali błąd. :)
(08-01-2017, 14:02)mateuszszar napisał(a): [ -> ]@Kamyk79 - spróbuje wejść w Internals w vegasie (przytrzymaj Shift podczas klikania w options). Tam odnajdź wątki (thread) i zmień ręcznie na 20. Zobacz, czy podczas renderu program będzie w stanie to zaadresować, czy wywali błąd. :)

Ok spróbuje to zrobić. Dam znać na forum.
(08-01-2017, 13:58)Pinto napisał(a): [ -> ]
(07-08-2017, 9:54)Kamyk79 napisał(a): [ -> ]Procesor AMD, o którym wspomniałeś jest tylko 3 punkty rankingowe lepszy od mojego 6-letniego procesora Intel.

Nie wiem jakie źródła czytasz, ale pewnie tylko ulotki reklamowe Intela :) To zdanie jest tak zabawne, że nawet nie wiadomo jak skomentować :D

Nie czytam żadnych ulotek Intela, tylko rankingi wydajnościowe na różnych portalach polskich i anglojęzycznych, w tym także na tym portalu https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html. To właśnie tu jest opisywane wspomniane przeze mnie wcześniej 3 punkty różnicy.
Zapytaj się wcześniej zanim zaczniesz się z czegoś wyśmiewać.
Zatkało kakao?:)
Stron: 1 2 3 4