Forum o Sony Vegas Pro - Tutoriale, pomoc, efekty, rendering, etc.

Pełna wersja: Filtr głosu radiowego w Vegasie. Jak to zrobić?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć. 
Chciałbym się zapytać o to w jaki sposób możemy nałożyć na nasze nagranie wokalne "radiowy filtr" w Vegas?

Zawsze tę czynność wykonywałem innymi programami i przerobienie pliki dźwiękowe importowałem do Vegasa.

Jednak zastanawiam się czy nie ma na to aby na pewno lepszej metody.
Chciałbym takie czynności robić również w Vegasie a nie wychodzić z programu do innego.

W internecie znalazłem mnóstwo przykladów na to jak polepszyć swoje nagranie lektorskie, ale każdy pokazywał to w inny sposób. Jeśli więc każdy robi po swojemu to nie jestem pewien co do jakości takich poradników. Jeden nadawał efekt kompresora i niby teraz "jest lepiej", inny używał do tego efektu pitch filter, jeszcze inny ograniczył swój poradnik do użycia wyłącznie hard limitera. Dlatego temu nie ufam.

Czy ktoś z was może mi powiedzieć jakim efektem dodaje się radiowy, basowy głos do naszych nagrań głosowych w Vegasie?
Ale to jest przykład na jakaś głupią modulację głosu "nadaję w radiu przez słaby odbiornik", a ja chcę go bardziej basowy, ciepły, radiowy :)
Pinto, podałes mi jedno z wielu gówienek do znalezienia na YT :)
iZotope Ozone -> tam masz szablon "voiceover - commercial".
a po czym się go poznaje
Po ciepłym, głębokim brzmieniu.
Mateusz, no innym softem typu nawet ten Izotope Ozone się wiadomo, że zrobi. Ale to inny soft. Ja zawsze eksportuje do Adobe Audition i tam to robię. Tylko mi chodzi o to by może uskutecznić proces i zamknąć wszystko w obrębie Vegasa.

A ty jaki efekt aplikujesz aby uzyskać w swoich produkcjach ciepłe, głębokie brzmienie?
Izotop Ozone to wtyczka typu (dx lub vst). Nie działa samodzielnie, tylko pod programem DAW.
Moim zdaniem - idealny do takich rzeczy.