[zlecenie] pomoc w montażu
#1
Jestem nowy na tym forum nie wiem jak się zakłada wątki itd. Niemniej poszukuje osoby która montuje w Sony Vegas i zna ten program dobrze. Ważne aby mieszkała w Warszawie lub w pobliżu. Proszę o informację

Już wszystko piszę mam starego Vegasa 9 montowałem w nim dawno i miałem ponad trzy letnią przerwę, więc niestety pozapominałem. Niemniej po trudach i wysiłkach prawie porodowych zmontowałem projekt w Sony Vegas Movie Studio 9, ale jeszcze nie zrenderowałem bo się nie daje na moim kompie (nie wiem dlaczego) i poszukuje możliwości dokończenia projektu czyli zrenderowania i wypalenia DVD oraz w formacie aby nie stracić  na jakości tj do odtwarzania na komputerze.
Projekt jest w rozdzielczości 1440x1080x32 25i.
Nie chce stracić swojej pracy stąd poszukuje osoby znającej VEGAS, projekt łącznie 4 godziny i chyba z 5 minut.
Odpowiedz
#2
Jeśli udało się zmontować, i pozostaje tylko render, to sprawa powinna być dość prosta.
Jeśli projekt jest 1440x1080@25 z przeplotem, to mogę się domyślić, że surówka pochodzi z HDV.
Jeśli tak (czyli projekt = pliki wejściowe), to sam render nie powinien być problematyczny.
Upewnij mnie jeszcze, jak wygląda sam projekt. Dużo w nim pluginów? Jakieś skalowanie (pan/crop), zwolnienia itd.?
Dla pewności możesz wrzucić sam plik .veg (a właściwie .vf - bo masz wersję moviestudio).
Sprawdź, ile zajmuje sama surówka na dysku (ale skoro projekt ma 4 godziny, to sam render zajmie 45GB w jakości HDV).

I na koniec najważniejsza sprawa - czy chcesz z tego TYLKO DVD, czy wersję HD również? Bo jeśli tylko DVD, to można renderować od razu z skalowaniem do DVD. A jeśli chcesz też wersję HD, to najpierw trzeba puścić render do HDV (lub AVC - który mniej waży), a dopiero później skalować.
Druga ważna kwestia (ale też na koniec), czy zamierzasz 4 godziny upchnąć na jednej płycie DVD? Czy wchodzi w grę podzielenie na kilka płyt (lub ewentualnie płyta dwuwarstwowa). Bo aby upchnąć 4godz materiału na 4.3GB DVD, to trzeba dać bitrate 2.2Mbps (czyli bardzo-bardzo niski). Ja osobiście staram się nie schodzić poniżej 6Mbps dla DVD (czyli około 1h'30min materiału).
Odpowiedz
#3
Tak surówka pochodzi z HDV, czy dużo w projekcie pluginów? Może z 10 do 15, co do skalowania to aż tak dobry nie jestem, nawet nie wiem co to jest, zwolnień żadnych. Musiałbym się mocno pouczyć tych rzeczy acz już mnie interesuje. Może lepiej podzielić projekt na trzy oddzielne. Na pewno chciałbym nie tracić na jakości a obawiam się że przy DVD będę miał pasy w poziomie. Denerwuje mnie jeszcze ten przeplot chociaż zaznaczyłem jego usunięcie.
Odpowiedz
#4
(01-03-2017, 15:29)mateuszszar napisał(a):  Jeśli udało się zmontować, i pozostaje tylko render, to sprawa powinna być dość prosta.
Jeśli projekt jest 1440x1080@25 z przeplotem, to mogę się domyślić, że surówka pochodzi z HDV.
Jeśli tak (czyli projekt = pliki wejściowe), to sam render nie powinien być problematyczny.
[quote pid='62852' dateline='1483450188']
wcale nie jest z tym renderem taka łatwa sprawa
[/quote]
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości