wycięcie nieba i wstawienie nocnych gwiazd
#1
Witam!

Czy robiliście może kiedyś taki efekt, który jest widoczny na tym filmie od 0:50 (min:sek) - 0:52 (min:sek):


[url=http://www.vegascreativesoftware.com/fileadmin/user_upload/products/vegas_pro/15/video/en/boris-fx-sapphire-render-unit-vegaspro15-int.mp4][/url]
Chodzi o wycięcie nieba i wstawienie w nim nocnych gwiazd?

Dodam, że mam Vegas Pro 15 Suite.

Pozdrawiam
M.
Odpowiedz
#2
Nie musisz wycinać nieba. Gwiazdki są po prostu na warstwie wyżej. Musisz tylko wymaskować, żeby się nie pojawiały na budynkach.
Odpowiedz
#3
No ok, ale jak będę miał ruchome video to jak zamaskuję tło w ruchomym klipie?
Odpowiedz
#4
Jeśli w ruchu, to tak -> trzeba zrobić ruchomą maskę.

Jeśli kolor nieba jest jednolity, lub unikatowy, to oczywiście można maskować kolorem. Wszystko zależy od materiału. Nie ma jednej uniwersalnej metody. Narzędzia dobieramy do konkretnego przypadku. Czasami po prostu łatwiej jest zrobić ręcznie maskę (choćby w Pan/Crop, lub nawet Photoshopie/gimpie [maska black&white]). Możliwości jest wiele. Kwestia tego, co jest łatwiejsze/szybsze do zrobienia.
Odpowiedz
#5
Za pomocą maski i Pan/Crop nie uzyskamy idealnego rozwiązania. Czy nie da się tego jakoś zautomatyzować i upłynnić tak jak to jest w przypadku trackingu obiektu. Tracking daje nam możliwość  np. płynnego, idealnego przesuwania tekstu wraz z przesuwającym się obiektem. W przypadku ręcznej zabawy z maską przy wycinaniu tła/nieba w pan/crop nie uzyskamy nic tak płynnego i idealnego i zawsze będą jakieś "babole widoczne", które popsują efekt.

Czy są jakieś automaty do wycinania tła lub zastępowania tła jeśli ono nie jest jednolite?

Pozdrawiam
M.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości