używana kamera do 300pln
#1
[Wiem, że to zły dział ale w sprzęcie nie mogę dodawać postów (jakaś forumowa blokada dla nowych użytkowników jak mniemam) więc proszę o przeniesienie tam topicu]

Chciałbym się dowiedzieć co to znaczy, że kamera posiada mega pixel ccd? jaka to rozdzielczość? Jakiej używanej kamery na alledrogo szukać dla amatora filmów który uwielbia zabawę ze slow motion? pozdrawiam
Odpowiedz
#2
W regulaminie jest klucz do odblokowania możliwości pisania postów. A co do rozdziałek, to w sieci jest trochę kalkulatorów:

http://web.forret.com/tools/megapixel_aspect.asp?mp=1

Co do slow motion to jakby to powiedzieć - jeszcze trochę musi czasu upłynąć aby za 300 dało się cokolwiek sensownego (używanego) kupić.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
#3
Skoro lubisz slow motion, nawet takie w najmniejszym stopniu, czyli można rozumieć, że będziesz nagrywał sporty zimowe, czyli potrzebujesz kamery odpornej na np. upadek, czy wodę... Jeżeli również oczekujesz jakości hd. To kamerka Kodak zx3 powinna na 100% wystarczyć.
Odpowiedz
#4
a ten kodak to w ogóle ma mocowanie na statyw ? nie ekstremalne raczej zwykłe kręcenie z ręki :P a co nagrywa czyściej obraz ten kodak czy np to: http://allegro.pl/jvc-gr-dvl-865eg-mega-...43621.html ? cena ta sama
Odpowiedz
#5
Tak, ma mocowanie na statyw. Osobiście, jak bym miał wybierać - wybrał bym tego kodaka, ze względu chociaż na to, że JVC swoje lata świetności miało +/- 6 lat temu, a przez taki czas głowica może być kompletnie do wymiany. Kasety MiniDV jest coraz trudniej znaleźć.
Kodak ma około 6x większą rozdzielczość (1080p) od standardu SD, Zx3 ma 60fps (jeżeli lubisz spowolnienia - może się przydać). Na chwilę obecną jest jeden, wielki minus, dla kręcenia z ręki - brak stabilizacji ekranu. Poza tym jednym wszystko jest okej - możesz ją wrzucić do kieszeni, nie potrzeba olbrzymiej torby na kasety, zgrywanie (klipu 1godz) trwa kilka minut a nie 1 godzinę, nawet, jeżeli jest słaba matryca ( bo jest słaba) to lepiej mieć te 1080 pikseli i skalować do 720, niż zatrzymać się na 480.
Wybierz: nowa, mała, lekka, wytrzymała czy 6 letnią, wielką, ciężką i drogą w eksploatacji kamerę.

Chciałbym na koniec dodać, że nie posiadam żadnej z wymienionych kamer, ale mam za sobą kilka kamer MiniDV, obecnie używam lustrzanki do kręcenia filmów.
Odpowiedz
#6
Co z tego, że FullHD i 60 kl/s, jak obraz trzęsie się jak galareta. No, ale za 300 PLN nie ma co wymagać...
Odpowiedz
#7
Ja czasem mam wrażenie, że te 1080 pikseli w budżetowo budżetowych kamerkach jest tylko po to, by na drodze stabilizacji obciąć obraz do 720p :) Ale i tak lepsze takie 720p, niż wysłużone SD...
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości