track motion pogarsza jakość
#1
gdy powiększam coś w track motion albo w jego wersji 3d (nie pamiętam nazwy) to znacząco psuje mi się jakość obrazków, w pan cropie nie. Da się temu jakoś zaradzić?
Odpowiedz
#2
Nie bardzo, Vegas tak ma. Możesz spróbować tricku z wyższą rozdzielczością - ustaw 2K albo 4K i wyrenderuj ten fragment do pożądanej rozdzielczości (HD czy jakiej tam chcesz).

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
...to nawet trochę logiczne (w sensie, że w Track Motion się traci na jakości, a w Pan Cropie - nie - przy powiększaniu oczywiście). I to nie tylko kwestia Vegasa, tylko istoty tych narzędzi.
Jakby to wytłumaczyć...
- Pan Crop - dotyczy kompozycji kadru, o ustalonych odgórnie parametrach (rozdzielczości, współczynniku kształtu...). Sam kadr jest tutaj nadrzędny.
- Motion Track - tutaj powiększamy (lub pomniejszamy) film, składający się z ustalonych wcześniej kadrów.

Logiczne? chyba tak.
Odpowiedz
#4
Tak, ale o ile mówimy o machaniu ścieżką powiedzmy z filmem identycznym z projektem. Ale jeżeli wsadzisz bitmapę o rozdzielczości dużo większej niż ustawienia projektu, to Vegas powinien wykorzystać te nadmiarowe dane dla uzyskania jak najlepszej jakości. A on najpierw przeskalowuje obrazek do ustawień zgodnych z projektem, a potem go dopiero przechyla itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
Track motion też do poprawki :)
Odpowiedz
#6
efix - dlaczego powinien? Skoro zdefiniowałeś film na taką rozdzielczość, to film w takiej jest (w sensie ścieżka - bo to jest odpowiednik taśmy)...
Zgodzę się, że lepiej by było, jakby program sam wpadł na to, że jest z czego powiększać... było by w ogóle super, gdyby wiele takich rzeczy przewidywał.
W zasadzie wystarczyło by, że ustawienia eventu były by dla programu wyznacznikiem (nadrzędne)...
Jednak dla świadomego użytkownika nie jest to problemem, w sensie - wiem jak to działa -> wiem jak używać w takim razie :)
Odpowiedz
#7
Dla mnie to jest ewidentna niedoróbka. Jeśli operuję fotką, to ma się zachowywać jak tekstura, czyli jeśli ma dużą rozdzielczość, to ma to być wykorzystywane przy zoomowaniu.
Odpowiedz
#8
Ja - odkąd zauważyłem, że obraz się chrzani przy powiększaniu w Motion Track, używam tego tylko do pomniejszania (3d itd), natomiast ewentualne powiększanie stosuję tylko dla eventów indywidualnie (Pan Crop).
Odpowiedz
#9
Cytat:efix - dlaczego powinien? Skoro zdefiniowałeś film na taką rozdzielczość, to film w takiej jest
No nie jest. Gdyby był, to nie byłoby problemów. Powiedzmy że masz film w PAL a bitmape w HD i chcesz zrobić no np. "przelot nad mapą" (w perspektywie). Przy nadmiarowych danych zarówno część "bliżej" kamery jak i odległa będzie dobrej jakości. Ścisłe trzymanie się twierdzenia, że track jest taśma jest bez sensu - przechylałeś kiedyś taśmę filmową w przestrzeni 3D? Bo ja tylko jak mi się w projektorze zerwała... Dla mnie to niestety ale niedoruba albo inaczej - jakoś kompromis między między chęcią autorów do roboty a tym co idzie na tym zarobić. Mogliby zmienić z tego co mówili, ale workflow jest taki a nie inny i za dużo by to kosztowało. Więc... Może kiedyś...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#10
...faktycznie chrzani... teraz sprawdziłem.
Co nie zmienia faktu, że:
- przyrównanie tracku do taśmy jak dla mnie ma jakiś sens... (pomijając przechylanie taśmy w 3d, jak i wiele innych efektów, których nie sposób wykonać w przypadku taśmy... chociaż... jak przeglądam stare taśmy 8mm - jakieś rodzinne archiwum; to zawsze zamin założę taśmę na projektor, przeglądam pod światło - właśnie pochylając taśmę ;)
- jak nie używałem, tak dalej nie zamierzam używać Track Motion do powiększania - chociaż faktycznie, zwracam rację - było by lepiej, a nawet dużo lepiej, jakby nie chrzaniło obrazu.
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dwupunktowy track motion szczemp 3 405 12-22-2016, 16:00
Ostatni post: mateuszszar
  Kolejny poradnik (Track Motion) taytus 3 1,125 09-24-2015, 16:28
Ostatni post: sirCreeper
  Problem z włączenie Track Motion Arcane ShadowMaster 2 1,332 05-28-2014, 13:01
Ostatni post: efix
  Znaczniki track motion - przesuwanie w czasie wszystkich naraz Polaczka 5 1,842 03-20-2014, 20:12
Ostatni post: Polaczka
  Pan Crop / Track Motion - problemy z płynnością animacji Kruszon 3 1,809 12-29-2012, 12:59
Ostatni post: mateuszszar
  track motion - za dużo ścieżek tsonga 0 1,004 11-11-2012, 1:54
Ostatni post: tsonga

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości