[oddzielony] DVD z VHS
#1
Sory że podpinam się do tego wątku ale za cholerę nie widzę nigdzie przycisku do założenia nowego wątku.
Mam na razie dwa pytania.
Pierwsze to sprawa nagrania z VHS. Oddałem kasetę do przegrania na dvd i została nagrana w następujących ustawieniach. 5022 kbps, 720x576, at 25.000 fps, MEGE Video Pal. Wrzuciłem nagranie do vegasa i podrobiłem je kolorami, głębią, kontrastem itp. Wyrenderowałem w MPEG2 Program stream PAL. Potem oczywiście wsadziłem do Architekta i nagranie jest gotowe do wypalenia. Mam jednak dwie płytki dvd które stanowią całość ( wesele). Czy istnieje możliwość po sklejeniu filmów z dwóch płyt DVD aby je w jakiś sposób skompresować i wypalić na jedną płytkę oczywiście bez strat w nagraniu bo i tak nagranie jest słabe jak to bywa z nagraniem z VHS.
A może waszym zdaniem wybrałem zły rendering.

Drugie pytanie dotyczy renderingu w Vegasie. Na czym polega różnica pomiędzy nr MPEG2 Program Stearm PAL a to samo tylko z dopiskiem Architekt.
Odpowiedz
#2
(08-17-2013, 21:45)efix napisał(a):  Uwaga:
- wszystkie posty z tekstem "nie mogę pisać w innych działach więc piszę tutaj",
- wszystkie posty z problemami technicznymi gdzie nie podano wyczerpująco - wersji Vegasa, wersji Windows, formatu plików wejściowych i wyjściowych,
- posty dolepione do cudzych wątków "to ja się podczepię" albo "bo nie mogę pisać gdzie indziej",
- posty związane z renderem na YouTube, które jednoznacznie świadczą o tym, że autor nie przeczytał wątku z tym związanego (oraz takie na które odpowiedź znajduje się na stronie YT) oraz bez podania aktualnych ustawień pytającego,

lądują w koszu bez uprzedzenia.

(04-15-2012, 13:59)efix napisał(a):  Drogi nubie, lub jak wolisze, newbie.
Zanim COKOLWIEK napiszesz na tym forum, także w shoutboxie:

1) Przeczytaj cholerny REGULAMIN

2) Zanim zadasz jako kolejny buc i analfabeta pytanie "czemu nie mogę pisać", "czemu nie mogę założyć wątku" patrz punkt 1.

3) Nie dopisuj się do cudzych wątków "bo nie możesz założyć". Takie listy będą usuwane, a Ty prawdopodobnie dostaniesz bana lub karne punkty.  Jak coś nie pasuje - patrz punkt 1.

4) Zanim zaczniesz pyskować, w ramach relaksu możesz przeczytać ten pochodzący sprzed naszej ery tekst.

5) To nie płatny support, naprawdę nie spieszy się nam i nie mamy żadnego obowiązku analizy Twojego problemu od ręki. I mamy serdecznie w ...nosie, że musisz koniecznie skończyć ten projekt na jutro, za godzinę, czy na wczoraj.

6) Zadając pytanie podaj WSZYSTKIE szczegóły techniczne. Podaj je "POPRAWNIE". Jeżeli nie wiesz o co pytamy, patrz punkt 1) i wróć za jakiś czas.

7) Na wszelki wypadek patrz punkt 1.

8) Gdybyś przeoczył punkt 7 przypominamy - patrz punkt 1 ponownie.

Przekleiłem, skoro nie znalazłeś...

Wracając do Twojego pytania.
1. Tak. Można dwie płytki skleić w jedną (a dokładnie materiał z dwóch płyt, aby zamieścić na jednej). Wszystko zależy od wagi pliku - czyli bezpośrednio od przepływności filmu (bitrate'u).
2. Szablon z dopiskiem 'Architect' jest dopasowany wg zasad tworzenia DVD-VIDEO (zgodnie z standardem). Korzystając z tego szablonu możesz mieć pewność, że DVD-Architect nie będzie ponownie przetwarzał materiału podczas authoringu (co zaoszczędzi Ci czasu, oraz nie pogorszy jakości).

Ps. temat przekleiłem oraz zmieniłem nazwę tematu (Twój problem ma niewiele wspólnego z wagą AVI...). Proszę pilnować takich rzeczy na przyszłość. Inaczej będzie kosz + ostrzeżenie (wg regulaminu).
Odpowiedz
#3
Dzięki za szybką odpowiedź i sorrrrry za głupie niedopatrzenie przez które mnie trochę pojechałeś.
Wracając do tematu nr 1. Jeżeli waga filmu jest większa niż pojemność dvd to po zapisaniu obrobionego i wyrenderowanego filmu na twardzielu mam go skompresować jakimś konkretnym programem ? i do jakiej formy bezstratnej go skompresować?

2.Teraz rozumiem dlaczego niektóre projekty miałem drugi raz renderowane w Architekcie. Jak się to jednak ma do filmów HD które w renderze Vegasa nie mają opcji Architekta. Czy wynika z tego że poddawane są renderowaniu w Vagasie i Architekcie?
Odpowiedz
#4
1. Vegasem? Przecież jesteśmy na forum Vegasa :)
Forma bezstratna? Na DVD? Widzę duże braki. Poczytaj najpierw, czym jest DVD i jaki kodek jest użyty w tym formacie.
Skoro Vegas renderuje film mając w szablonie dopisek "Architect", to chyba nie trzeba dłużej szukać formatu. Bezstratne się jednak nie da - taka specyfikacja formatu MPEG2, który jest użyty do DVD. Jedyna opcja - dopasować odpowiedni bitrate, aby upchnąć film na płycie. Pamiętaj także, że możesz użyć płyty dwuwarstwowej (DVD-DL), wówczas nic nie stracisz na jakości.
Jeśli zdecydujesz się na upychanie jednak całości na jednowarstwowej płycie, musisz dopasować bitrate, aby zmieścić całość w 4.3GB. Najlepiej użyć do tego kalkulator bitrate dla płyty DVD. Wpisujesz długość filmu, i wagę, jaką chcesz uzyskać, a program wypluwa Ci bitrate, który musisz zastosować przy renderingu.
Przypuszczam, że bitrate będzie niski - więc opcja dwuprzebiegu (two-pass), pomoże uzyskać lepszą jakość niż w przypadku jednego przebiegu, ale czas renderingu się wydłuży. Coś za coś.

2. Źle wyrenderowane filmy będą wymagały ponownej recompressji w DVD-Architekcie. Poprawnie przygotowane filmy (wg specyfikacji DVD), będą widniały jako 'bez recompressji", a authoring będzie trwał kilka chwil (prawie tyle, co przekopiowanie plików).
Ps. Nie pojechałem, bo oszczędziłem ostrzeżenia i kosza, który powinien być nałożony z automatu (wg regulaminu)... więc troszkę pokory by nie zaszkodziło.
Odpowiedz
#5
W moim przypadku chyba pozostanę przy dwóch płytach gdyż nie wiem czy mój odtwarzacz obsługuje dwuwarstwówki. Zmniejszenie britrate spowoduje utratę jakości więc też bezsensu.
Odpowiedz
#6
A jaki problem sprawdzić odtwarzacz, czy przeczyta DL? Tylko ważne, żeby nagrywać niskimi prędkościami.
Płyty DL to norma. Większość oryginalnych płyt DVD z filmami, to właśnie DL.
Nawet najstarsze odtwarzacze to czytają. Pytanie tylko, czy Twój nie będzie miał problemów (bo z nagrywanymi zawsze jest gorzej).

Jak kupisz porządną płytę (JVC, TDK, Verbaim), i nagrasz niską prędkością (np. 4x lub 8x), to myślę, że nie powinno być problemu.
Odpowiedz
#7
No w zasadzie to masz rację, spróbuję tak zrobić.
Odpowiedz
#8
Niestety wielkość filmu przekracza pojemność dvd DL. Myślę że spróbuję ten film wypalić na płytce BR bo chyba nie ma różnicy w nośniku na którym zostanie wypalony.
Zastanawiam się jednak jak zrobić aby móc zapisać drugi film na tej samej płytce na pozostałym wolnym miejscu w późniejszym czasie. Jak wypalę pierwszy film z VHS z ramienia Architekta to chyba zamknę sobie możliwość zapisu kolejnego. Jak byś ty to zrobił.
Odpowiedz
#9
DVD Architect nie obsługuje wielosesji. Nie dograsz nim kolejnego filmu tak, jak na przykład na domowej nagrywarce DVD podpiętej do TV.
Takie rzeczy możesz jednak zrobić na NeroVision.
Odpowiedz
#10
No właśnie tak mi się wydawało. Wypalę gotowe pliki na twardzielu a potem zgram na BR Nerem, Imgburn lub Ashampoo.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości