nowy teledysk spod mojej łapy
#1
moje nowe video ;) zdjęcia równiez.

Odpowiedz
#2
Dobry! Mi się bardzo podobał, zarówno tekst, bit, wykonanie oraz video. Ciekawie to wszystko wyszło. Może pobawiłbym się bardziej kolorystyką. Używałeś wózka filmowego?
Odpowiedz
#3
Nie cierpię hiphopu i nie kwalifikuje się u mnie jako "muzyka", ale wyszło Ci super. Nie jest może specjalnie oryginalny - gość machający łapami, fisheye i syf dzielnicy, ale zrealizowałeś to bardzo dobrze. Ujęcia "fabularne" zrekompensowały sztampę, fajnie wykorzystany dzielony ekran, nie wiem, czy całość nie wypadła by dobrze w tej konwencji. Jedyne co mnie raziło to "czarne błyski" i kolorystyka ujęcia z dziewczyną.
W każdym razie tak jak nie cierpię tego typu twórczości, brawo! Może to też i zasługa utworu, które poziomem tekstu wyszedł ponad żenującą hiphopową przeciętną.

PS Gdzie to było filmowane?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#4
Przecież nie było dużo rybiego oka za co jest ogromny plus z mojej strony. Oczywiście dałoby radę sfilmować całość bez tego efektu ale uważam, że i tak jest wystarczająco skromnie.
Odpowiedz
#5
Tak się zastanawiam, czy twórcom chodzi o zniekształcony obraz w sensie "kuli", czy o specyficzne efekty perspektywiczne wynikające z bardzo szerokiego kąta. Być może ciekawsze by było "wyprasowanie" takiego obrazu przy zachowaniu oczywiście szerokiego kąta.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#6
Nie mam pojęcia. Jestem przeciwny jakimkolwiek zniekształceniom obrazu, chyba, że w bardzo uzasadnionych przypadkach.
Odpowiedz
#7
No można, by odrealnić scenę, jako np. jakąś wizję, czy retrospekcję jak w tym przypadku. Tylko w tych hiphopowych produkcjach jak wiesz jest to popularny efekt.
I teraz - czy ktoś w jakimś klipie zastosował ten efekt bo akurat taka była wizja artystyczna - a nie tylko "by było fajnie", dziwniej i w ogóle? A jeżeli chciał ekstremalnie szeroki kąt to celowo zostawił dystorsję, czy po prostu nie było narzędzi by skorygować taki obraz i przyjął, że ten typ tak ma?
Idąc dalej - czy naśladowcy robią to samo na zasadzie reakcji łańcuchowej, kostek domina, bo "tak się robi w klipach hiphopowych"? Jest to obecnie jakiś archetyp, tylko czy jest po prostu bezmyślnym naśladownictwem, chęcią utrzymania się w konwencji "druciana siatka- gleba-udajemy goryla-machamy"?
Słowem - taka moda? Czy konwencja gatunku? W filmach o skakaniu po murkach, rolkach, rowerach itp. stosowanie szerokich kątów jest o tyle uzasadnione i popularne, że cholernie zwiększa dynamikę ruchu i nawet ci gorsi wyglądają świetnie. Coś jak włączenie pogłosu podczas gry na flecie. Ale na hiphopowych klipach bo ja wiem, czy to nie maniera, bezmyślne naśladownictwo.
Tu na szczeście fisheye był śladowy i użyty raczej jako świadomy środek wyrazu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#8
efix coś chwali :o
eheh dzięki za posty, fish eye jest bardzo często wykorzystywany również z racji łatwej modyfikacji ostrości na obiektywie ;) łatwo i ładnie wygląda.
używałem domowej roboty slidera kamerowego.
z kolorami nie mam jeszcze dużego doświadczenie ale przy okazji kolejnego teledysku zajme się nimi jeszcze uważniej.
zdjęcia wykonywane na terenie Zabrza.
Odpowiedz
#9
Cytat:efix coś chwali :o
I do tego hiphop no nie? Coś musi być nie tak. Fakt, wczoraj na działce czymś się strułem i miałem ciężką noc :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#10
Nawet w filmikach o skakaNiu na rolkach czy innych wyczynach fisheye jest dla mnie zbyt "kłujący oko". Ale to moje subiektywne zdanie. Faktem jest jednak, że efekt ten jest nagminnie stosowany w takich klipach bez przemyślenia czy tak na prawdę jest potrzebny i czy rzeczywiście dodaje walorów.
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  trailer i nowy teledysk ode mnie guli 6 1,242 06-15-2013, 16:41
Ostatni post: n00ber
  Jak obrócić film jeśli jest kręcony raz pionowo raz spod ukosu? Mike 1 6,191 05-12-2012, 21:10
Ostatni post: nozownik0
  pierwszy teledysk z mojej reki. guli 9 2,935 05-07-2012, 10:14
Ostatni post: guli
  Amatorski teledysk mojej produkcji. Padro Productions 4 2,016 11-30-2011, 17:22
Ostatni post: Padro Productions

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości