kwadraty i szumy
#1
Przeniosłam cały projekt na inny komputer żeby go dokończyć w vegasie - ta sama wersja itd. i zobaczyłam szumy i kwadraty dosłownie w co dziesiątym pliku, wszystkie w avi. dodam, oczy przecieram bo to były pliki już poczyszczone i zmontowane niemożliwe żebym to przeoczyła, może ustawić inną rozdzielczość? A niech to...
Odpowiedz
#2
Ehmmm chyba fakture dołączyłaś zamiast obrazka... :)
Odpowiedz
#3
Pliki się uszkodziły podczas kopiowania...może ktoś ma pomysł, bo projekt w vegasie był 2/3 skończony a teraz nie wiem czy mam po kolei przegladać i wycinać trefne klatki czy jest jakiś program który cały materiał źródłowy mi wyczyści? Jeśli tak to masa roboty. Eh... szkoda że nie moja ta faktura...dzięki
Odpowiedz
#4
Nie ma takiej opcji aby pliki uszkodziły ci się masowo przy kopiowaniu (to nie taśma magnetofonowa), Sprawdź CHKDSK (narzędzie Windowsa do sprawdzania poprawności plików), ale to pewnie nić nie da. Głosuje na to iż pewnie są jakieś niezgodności w kodekach w Windowsie - tu skup swoje wysiłki, a na przyszłość staraj się pracować na plikach natywnie obsługiwanych przez Vegasa.
ps. dopisz jeszcze jaki Vegas i jaki kodek avi (jak DV to szukaj gdzie indziej)
Odpowiedz
#5
1. Daj screenshota jak wyglądają te szumy o kwadraty
2. Jesteś pewna, że na pierwszy Windowsie nie miałeś jakiś dodatkowych pluginów itd?
3. To chyba zbyt proste, ale może masz włączony podglad draft?

Pliki mogą się uszkodzić przy kopiowaniu, szczególnie przy użyciu pendrive'a.
Sprawdź czy na prawdę pliki wideo na obu maszynach są identyczne. Kliknij prawym klawisze na dany plik, wybierz "Właściwości" i na ostatniej zakładce masz coś takiego jak sumy kontrolne plików. Zobaczysz tam serie liczb szesnastkowych w stylu 8AC1CC0634DA0A9201EDBA92018FD1B
Jeśli sprawdzisz oba pliki (a w miedzyczasie ich nie modyfikowałaś) to na obu maszynach powinny być identyczne wartości.
Odpowiedz
#6
I tu się nie zgodzę z kolegą efix ( :) ). Od zarania dziejów komputerów głównym zadaniem w/w jest zachowanie integralności danych. Jezeli by się tak zdarzyło ze zawiódł system plików (FAT bo przy NTSF to jest nierealne - system wywodzi się ze świata serwerów.... ) To przy kolejnym kopiowaniu błędy były by skorygowane lub Windows ( lub jakikolwiek OS) zgłosił by błąd odczytu... Bład pendrive'a należy łączyć z jego fizycznym uszkodzeniem ( i to nie jest związane z uszkodzenie mechanicznym, tylko z ograniczonym czasem użytkowania pamięci FLASH ) lub z rozsypaniem się mało-odpornej tablicy FAT. Każdy system plików opiera się na sumach kontrolnych które w extremalnych sytuacjach potrafią odzyskać utracone fragmenty plików lub przynajmniej stwierdzić iz dany plik jest uszkodzony.
Odpowiedz
#7
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ale w teorii. Mechanizmy sum kontrolnych itd. oczywiście, masz rację, tak powinno to działać. Może zrobiłem za duży skrót myślowy - z mojej codziennej praktyki z userami - a jest ich u nas w firmie już prawie 700, wiem, że spapranie pliku podczas kopiowania jest faktem. Owszem, nie wynika ono z zawodności systemu, tylko błędu człowieka - który np. za wcześnie wyjął pendriva, wyjał kabel usb z dysku zewnetrznego itd. Różne rzeczy się zdarzają. Uszkodzenie na dysku (fizycznie) itd.
Już nie wspominał o kopiowaniu z sieci, co jest trochę inna kategorią, ale mistrzem jest tu IE, który twierdzi że ma 100% pliku a nie ma go...
Wiec może się coś w tym stylu dziewczynie przytrafiło i jednak pliki nie są identyczne. No a żeby to sprawdzić to najszybciej sumą kontrolną no nie? :)


Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#8
sprawdzić nie zaszkodzi - a tak przy okazji miłe ze tu jakieś Panie zaglądają... bo tak sobie myślę ze kiedyś pewnie jakiś zlot tudzież szkolenie się odbedzie... A jak na takiej imprezie sami męscy przedstawiciele gatunku to trochę nudno .... ;)
Odpowiedz
#9
Ale bierzesz pod uwagę, że lwia część forumowiczów jest nieletnia? ;)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#10
ty to umiesz sprowadzić na ziemię ;)
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dziwne kwadraty po renderowaniu Breavehard 1 175 03-28-2017, 22:24
Ostatni post: mateuszszar
  Szumy w Vegasie ale nie w playerze quadro 3 894 02-28-2014, 16:16
Ostatni post: mateuszszar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości