kiepska jakość po raz XXXXX
#1
w załączniku screen z stop klatki z kompa, a tu link jak wyszło na vimeo:


jakiś pomysł jak wyciągnąć lepsza jakość na samym portalu( mam jeszcze do dyspozycji nieskompresowaną wersję tego w aviku)?

Format pliku - .mpg
bitrate obrazu 9000kb/s
rozdziałka 720 x 576
przeplot na Lower field first


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Zacznij od tego, że na serwisy internetowe nie dajemy filmów z przeplotem.
Dwa - nie wiem czego oczekujesz po przeskalowanym PAL. Makrobloki walą po oczach. Możesz pobawić się w odszumianie przed kompresją, spróbować dac większy bitrate, wieloprzebiegowe kodowanie, kodować od razu do AVC itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
jak to przeskalowany PAL? (choć pewnie sie zaraz okaże, że znów czegoś nie wiem) 720 x 76 to przeciez standard PAL. A z przeplotem to np w tym klipie jego wysoka ostrośc na każdej stop klatce to głównie zasługa braku przeplotu?
Odpowiedz
#4
Przeskalowany, bo piszesz o PALu (jak sam napisałeś to standard - 720x576), ale screen załączony ma inną rozdzielczość. Widzę, że zrobiony z MediaPlayera. WIęc na przyszłość, jeśli chcesz, aby Twój screen był miarodajny, zrób np.Vegasem, albo jakimś odtwarzaczem, który nie skaluje obrazu.

Nie wiem, jak vimeo, ale youtube nie obsługuje PALu - tzn jak wrzucisz, to przeskalowuje do 480p lub nawet 360p.
Dlatego najlepiej renderować od razu do 720p (lub nawet 1080p). Ale to już trzeba by mieć pliki źródłowe w HD.
Odpowiedz
#5
Cytat:720 x 76 to przeciez standard PAL
Owszem. Ale jak napisał przedmówca, vimeo robi sobie z tego co chce.
Zrób eksperyment i zobacz, czy nie uzyskasz mimo wszystko lepszego efekty - ustaw projekt na 720p i takoż wyrenderuj a potem wrzuć to na vimeo. Porównaj różnice.
O ile totalnie czegoś nie spieprzysz, to mimo wszystko efekt powinien być lepszy, niż wrzutka 720x576 i pozostawienie reszty pracy vimeo.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#6
no dobra chłopaki, a co z przykładowym clipem ktory zapodalem, taka ostrość na każdej stopklatce to głównie kwestia przeplotu?
Odpowiedz
#7
Przeczytałeś całą wypowiedź efix'a?
Bo wygląda na to, że tylko jedną linijkę... przeczytaj zatem jeszcze raz, ale ze zrozumieniem tym razem (a przynajmniej postaraj się).
Odpowiedz
#8
(02-15-2012, 19:49)mateuszszar napisał(a):  Przeczytałeś całą wypowiedź efix'a?
Bo wygląda na to, że tylko jedną linijkę... przeczytaj zatem jeszcze raz, ale ze zrozumieniem tym razem (a przynajmniej postaraj się).

dobra czaje
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości