blend fields - podgląd Vegasa - jak zmienić?
#1
W Vegasie (wersja 10a), mam problem z paseczkami podczas ruchu na filmie. To jest wina kodeku, który mam w systemie, tylko jak to zmienić. Po renderowaniu jest okej, gdyż w opcjach projektu jest:
Deinterlice methon: blend fields
Problem tylko występuje przy podglądzie (preview).
Odpowiedz
#2
Ustaw we właściwościach projektu że jest bez przelotu na ten przykład...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
Jak tak robię, to nic się nie zmienia prócz tego, że wyrenderowany film wygląda tak samo jak podgląd, czyli z paskami.
Odpowiedz
#4
A Field order ustawiłeś na None?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
Nie działa nic z tego.
Może to wina kodeka MPEG.
Bo tylko filmiki z kamery (MPEG) mają blend fields na podglądzie.
Jak na przykład robię snapshota z osi czasu, z filmiku kamery to gdy uchwycę akcję (ruch, czyli te widoczne paseczki) to Vegas usuwa do tego Snapshota te paski... Coś z ustawieniami, nie wiem co zrobić. Troszkę to denerwuje przy edytowaniu wideo...
Odpowiedz
#6
A sprawdź jeszcze w ustawienia samego kodeka - czasem w jakis specyficznych właściwościach włącza się lub wyłącza pewne rzeczy, może mieszać jakieś zupełnie inny program itd. Trudno zdiagnozować na odległość.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#7
Trochę późno, ale może ktoś inny będzie miał ten sam problem co kolega z pierwszego postu.
Przeplot w Vegasie:

1. Ustawienie usuwania przeplotu w projekcie (Blend - Zlewanie, lub Interpolacja) - Działa tylko w trybach Good i Best (w preview nie usuwa)

2. Kolejna sprawa to zobacz jakie są parametry pliku źródłowego (wrzuć go na timeline, prawym na nim - properties - i zobacz jak ma ustawiony field order, jak none, to zmien na Upper lub Lower) - niektóre pliki mimo, że są z przeplotem Vegas widzi jako progresywne i trzeba to ręcznie zmienić w właściwościach danego pliku na timeline - dopiero wtedy usuwanie przeplotu będzie działać.

Podobnie jest z innymi parametrami pliku źródłowego, czasami trafi się taki co jest np 16/9 w przeplocie, a Vegas rozpozna go jako 4/3 progressive - taki stan rzeczy też korygujemy we właściwościach danego pliku wrzuconego na timeline...
http://s35.pl (S35 Multimedia / KhyroFilms)
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości