Zielony pasek z prawej strony
#1
Witam. Mam problem z vegasem 11. Gdy nagram film w rozdzielczości "kwadratowej" (640x480) i rozciągam go do rozdzielczości "prostokątnej" (854x480) to po wyrenderowaniu z prawej strony mam zielony pasek. Rozciągam klikając PPM na filmie i odznaczając "maintain aspect ratio"
Na tym filmie bardzo dobrze widać mój problem:Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)
Odpowiedz
#2
Zamiast zmieniać rozdzielczości, zastosuj odpowiedni Pixel Aspect Ratio - żeby osiągnąć panoramiczny obraz. Prawdopodobnie problem jest w tym, że Twoja rozdzielczość pozioma ni jak nie jest podzielna na makrobloki, i ten "ułamek" kompresuje się właśnie w niepoprawny sposób tworząc zieloność...
Odpowiedz
#3
Zmieniłem pixel aspect ratio na 1,3333 ale to jeszcze bardziej pogorszyło obraz ponieważ stał się jeszcze bardziej spłaszczony i rozciągnięty, a zielony pasek cały czas istnieje. Zauważyłem, że gdy renderuje do 360p widescreen to paska już nie ma. Pojawia się on tylko w 480p widescreen.
Odpowiedz
#4
A jaką ustawiasz szerokość dla 480?
Oraz jaki PAR?
Trzymasz się standardów, czy "na oko"?
Odpowiedz
#5
PAR chodzi o Pixel Aspect Ratio? Jeżeli tak to niezależnie czy 1,0000 czy 1,3333 jest pasek. Szerokość to 854. Korzystam z gotowych ustawień które są w MainConcept AVC/AAC (*.mp4) --> Internet 480p widescreen
Odpowiedz
#6
tez przylączam sie do tematu jeżeli chodzi o pasek a mam jeszcze jeden problem (jak juz jakim cudem uniklem paska ) to obraz jest strasznie rozmyty prosze o pomoc


Odpowiedz
#7
Miałem ostatnio ten sam problem - Mainconcept robił film z paskiem. Zmieniłem na Sony i pasek zniknął. Może Mainconcept coś nie teges...?
Odpowiedz
#8
Mistrzowie wideo... Co trzeba zrobić, jakich brzydkich wyrazów użyć albo co, żeby dotarło do Was, że istnieje coś takiego jak standardy, wymogi, dokumentacjach techniczne, specyfikacja i inna dokumentacja techniczna?
I jeżeli stosujemy konkretny sposób kodowania, to plik który kodujemy ma spełniać takie a nie inne parametry (które są dostępne nawet w wiki) i koniec. Bo tak to wymyślili matematycy z Instytutu Krauthoffera i ich następcy. I tak ma być.
To, że wymyślacie jakieś chore teorie i używacie programu przeznaczonego do obróbki wideo na potrzeby standardów telewizyjnych do jakiś youtubowych gówien, to nie oznacza, że te standardy Was nie obowiązują. Czy to tak trudno zrozumieć? Doczytać? A jeśli się nie rozumiem to po prostu trzymać wytycznych producenta?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#9
Odświeżę temat i podam rozwiązanie. U mnie zadziałało.
Żeby zniknął wam zielony pasek trzeba ustawić renderowanie przy użyciu CPU (ostatnia opcja).
Domyślnie jest ustawione na automatyczne.

efix trzymanie się standardów? Zgoda, ale akurat zielony pasek w MP4 to ewidentny błąd Vegasa, gdzie w innych formatach
to nie występuje. Także twój wywód zupełnie nie trafiony.
Odpowiedz
#10
Przeanalizuj wątek, zrozum dlaczego powstał błąd, potem zabierz głos i uzasadnij.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czarne tło z prawej i lewej strony filmu ziben69 2 789 05-23-2016, 13:01
Ostatni post: ziben69
  ZIELONY PASEK w podglądzie Kubson 3 2,500 03-22-2011, 23:23
Ostatni post: Kubson

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości