Zewnętrzne kodeki. Jak dodać do programu?
#1
Witam,

Posiadam vegas movie studio w wersji 10. Hmm pobrałem kodek xvideo z tutoriala jak renderować filmiki na yt z tego forum. Teraz się zastanawiam co zrobić z tym kodekiem aby vegas go widział a ja abym mógł go wybrać i renderować nim filmiki?

Dodatkowo właśnie w tym tutorialu link - http://sonyvegas.info/thread-1027.html Jest taka zakładka raczej guzik :P "configure" przy kodeku, który się wybiera ja nie mam takiego guzika czemu??

Pozdrawiam p69d.
Odpowiedz
#2
Bo Xvida robi wielu "producentów" na przykład i możesz mieć inną wersję na przykład.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
(01-12-2012, 15:48)efix napisał(a):  Bo Xvida robi wielu "producentów" na przykład i możesz mieć inną wersję na przykład.

No ok ja Ciebie rozumiem. Tylko napisałem, że pobrałem kodek z tutoriala, który jest umieszczony na tym forum. Link do tutoriala jest w moim pierwszym postcie w tym temacie. Co do tego skąd pobrałem kodek to proszę pobrałem go dokładnie stąd http://www.xvid.org/Downloads.43.0.html
Hmm Efix moje pytanie brzmiało jak dodać kodek do Vegas Movie Studio abym mógł go wybrać w programie i za jego pomocą zrenderować filmik. Hmm no i dodatkowo czemu nie mam tego "configure" przy żadnym kodeku (domyślam, że Twój post jest odpowiedzią właśnie na to pytanie. jeśli się mylę to mnie popraw Efix proszę). Hmm no i jeszcze raz podkreślę moje główne pytanie "Jak dodać kodek do Vegas Movie Studio abym mógł go wybrać w programie i za jego pomocą zrenderować filmik"??

Pozdrawiam p69d.
Odpowiedz
#4
Cytat:Co do tego skąd pobrałem kodek to proszę pobrałem go dokładnie stąd http://www.xvid.org/Downloads.43.0.html
Aha, a możesz dokładnie opisać, jak go zainstalowałeś i który z plików pobrałeś?
Generalnie zauważyłeś, że to edycja developerska?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
Ok ok ok zwracam wszystkim honor. Zły kodek ściągnąłem. Tutorial przeczytałem jeszcze raz i wszystko śmiga.

Pozdrawiam p69d.
Odpowiedz
#6
Efix pomóż mi jak możesz. Zrenderowałem pierwszy filmik i niestety rozjeżdża mi się audio z video. Chodzi mi audio standardowe w video a nie nagrane z micro. Gdy przed renderowaniem podglądam w okienku tym po prawo video jak powinno być po renderowaniu to dźwięk jest ok. Gdy się zrenderuje to dźwięk się rozjeżdża. Widać np jak coś kupuje a dźwięk kupowania tego przedmiotu słychać później. Czemu się tak dzieje?

Pozdrawiam p69d.
Odpowiedz
#7
Nie mam pojęcia, sorry, trudno mi analizować coś, czego nie widzę. Kolejny raz powtarzam, nie jesteśmy magami ani wróżkami, tzn. jeden jest, Bunch, on wróży z fusów, ale w przypadku jego przepowiedni masz 99% pewność, że się nie sprawdzają :P.
Doczytaj regulamin i inne informacje z cyklu "jak zadawać pytania", może ktoś Ci pomoże, jak podasz niezbędne informacje.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#8
Witam,

Dobra tak zrobię :). Renderuje filmik jeszcze. Dzięki Efix jeszcze raz za pomoc bez Ciebie to bym w ogóle nie ruszył. Nie dopatrzyłbym się po prostu linku do tego Xvideo.

Pozdrawiam p69d.

EDIT:
Zrenderowałem jeszcze raz.... i udało się teraz jest ok. Jeszcze raz dzięki za pomoc Efix.

Pozdrawiam p69d.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości