Zawieszanie się renderowania
#31
(10-18-2009, 14:03)tomislater napisał(a):  Wejdź w Options -> Preferences -> Zakładka Video. Tam masz opcję Dynamic RAM Preview, ustaw sobie maksymalna wartość i potem spróbuj jeszcze raz renderować. Przy renderowaniu masz podgląd Video włączony, może za mało ramu na to przeznaczasz i się wykrzacza program.

Acha, skopiuj ten cały tekst jeszcze tutaj jak by to nie pomogło, być może coś nie tak jest z kodekami jakich używasz, ja tak miałem z niektórymi kodekami audio.
Jako Administrator forum powinien pan wiedzieć, że tymi instrukcjami wprowadza pan w błąd...
Jeżeli Dynamic RAM Preview ustawimy na jak najwięcej będzie to oznaczało, że podgląd videa będzie lepszy, ALE tym samym mniej ram zostanie dla np Sonego, który potrzebuje ram do renderingu... tym samym zmniejsza nam to szansę na udane rendering videa!

Jeżeli zaś w Dynamic RAM Preview ustawimy wartość 0 bedziemy mieli wiadomo gorszy podgląd, ale za to Sony Vegas dostanie wiekszą wydajność kompa co drastycznie zwiększy szansę na renderowaniebez jakiegokolwiek błędu :)

Więc jeżeli ktoś ma problem podczas renderowania video z błędami zamykjącymi Sonego czy zawieszeniami renderowania to: opcję>video>Dynamic RAM Preview> zmieniamy na wartość 0

Istotną sprawą jest też to na ile możemy pozwolić sobie "linijek z efektami" wszystko to zależy od naszego sprzętu (tłumacząc łopatologicznie: Dodajemy video z dźwiękiem mamy już dwie linijki- video+audio, dodajemy później np. podkład muzyczny i dochodzi kolejna itd).
O ile mnie pamięć nie myli to ta opcja znajduje się także w Video, poniżej Dynamic ram preview i nazywa się maximum number of rendering thread (teraz dokładnie nie pamiętam czy to w Video, pod dynamic ram preview, a nie sprawdzę gdyż właśnie renderuje).
Gdy mamy np w max number of rendering thread 6 a my dodamy łącznie na oś czasu w SV więcej to wiadomo automatycznie z każdą dodaną więcej zmniejszamy szansę na udane rendering;p (A bynajmniej ja tak zauważyłem podczas renderowań).

PS: Tak wiem, bawie się w archeologa, ale być może komuś pomogę, ja zastosowałem się do zmieny wartości 0 w dynamic ram preview i nareszcie mogę renderować oglądając film czy robiąc cokolwiek bez błędów SV :)
Odpowiedz
#32
Tak ogólnie, to oglądanie filmu podczas gdy Vegas (czy cokolwiek innego) renderuje, granie itd. ma równie wielki sens, jak jazda samochodem z nie do końca zluzowanym ręcznym hamulcem.
Ustawianie dynamic RAM na zero nie jest wskazane. Tobie akurat działa, ale Vegas ma od wielu wersji błąd, który powoduje, że przy 0 ma szansę się wywalać. Minimalne, tak, ale większe od zera, można tam wpisać cokolwiek, np. 16.
Czy wersja 13 ma też ten feler nie sprawdzałem i nie pytałem.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#33
Wiem, ze to odgrzewany kotlet ale trafiłem tutaj bo w trakcie renderowania zatrzymywało mi się przy 95% i dalej nie szło. Najpierw zmieniłem te mb na max czyli 1024 i prócz zawieszenia wyskoczył komunikat, że za mało pamięci mimo że komputer ma 2 dni i jest czysty, dysk c duży itd. Potem zmieniłem na 0 i udało się. FIlm 2min i 3 tracki. Odgrzewane ale może to info komuś sie przyda. Dziękuję.
Odpowiedz
#34
Witam. Jestem na tym forum pierwszy raz, także nie wiedziałem gdzie napisać o tym problemie, jeśli napisałem w złym miejscu to z góry przepraszam :D Mam taki problem, gdy zapisuje film w Vegasie 14, to zawiesza mi się przy 34%, nie wiem czym jest to spowodowane, dzieje sie tak w każdym formacie, próbowałem w avi, wmw, mp4 i przy wszystkich zwiesza się przy 34%. Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Z góry dzięki :)
https://iv.pl/images/57078317217777138368.jpg
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości