Wolniejsze renderowanie
#1
Witam. To mój pierwszy post na tym forum, choć z samym Vegasem jestem od bardzo dawna (jeszcze za czasów Sonic Foundry i Vegasa chyba 2.0, kawał czasu, dobre 10 lat:)
Ostatnio zmieniłem wersję Vegasa z 10 na 11 i odnoszę wrażenie, że rendering ogólnie jest wolniejszy. Korzystam głównie z mpeg2, mp4 i mxf. Podczas renderowania procek nie podchodzi pod 100% a oscyluje przy 50-60%. Jeśli chodzi o sprzęt to nie jest zły (rewelacji też nie ma) jednak nie zmieniałem go w trakcie przesiadki z 10 na 11.
Co może być tego przyczyną? Przejrzałem wstępnie forum i tam pisza ludzie o zacinkach podczas renderowania czy innych historiach (kiedyś takie coś mi się robiło chyba przy 9). Po prostu to się dzieje wolniej. Nie korzystam ze wspomagania GPU (zresztą akurat w opcjach renderowania do mpg nie widze możliwości jej włączenia, mam wyłącznie OFF). Notabene - podczas renderowania do mp4 mam możliwość włączenia renderowania przez GPU i leci szybciej, za to jakość jest dużo gorsza.
Sprzęt:
Intel Xeon X3430 3.01GHz 64bity
12GB Ram
nvidia 9800gt
Seven x64
Czy możliwość pisania postów w dziale 'renderowanie' to jakiś zaszczyt, na podstawie liczby postów itp? Czy tylko dla wybranych? Zapostowałbym tam, ale nie mam uprawnień.
Odpowiedz
#2
(10-18-2012, 16:14)mav napisał(a):  ...Czy tylko dla wybranych? Zapostowałbym tam, ale nie mam uprawnień.

Tylko dla wybranych niestety, albo i stety. Bo tak, to jest porządek.
Ale żeby znaleźć się w gronie tych "wybranych" wcale nie trzeba wiele zrobić. Przeczytać regulamin ;) - czego jak widać nie zrobiłeś ;)

Wspomaganie GPU nie powinno wpływać na jakość renderu, jedynie na szybkość (chyba, że masz kartę, która ma problemy przy wspomaganiu liczenia... albo problem z sterownikami karty).
Odpowiedz
#3
Ok, na temat nieprzeczytania regulaminu spuśćmy zasłonę milczenia ;) raczej staram się nie podpadać, w jakiś sposób netykietę przestrzegać i zakładam, że na początek to wystarcza. Jeśli się "zżywam" z jakąś społecznością (a przede wszystkim mam na to czas) to wtedy przychodzi czas na detale. Pytań w stylu "jaki to efekt" zadawć nie zamierzam ;)
Jednak problem z wolnym renderowaniem mnie dotyka i niespecjalnie wiem co może na niego wpływać..
Odpowiedz
#4
Trochę dziwi mnie "wolne renderowania".
Nie przypominam sobie, żeby któraś wersja jedenastki miała problem z prędkością renderowania, jednak najlepiej zainstalować najnowszą (poprawioną) wersję. Obecnie są to buildy 700 (32bitowy) oraz 701 (64bitowy).

U mnie na quadzie (q8400) renderowania idzie całkiem dobrze, nawet przy wyłączonym GPU. Wiadomo - dupy nie urywa, ale na pewno nie renderuje wolniej od VP9 czy też VP10.
Odpowiedz
#5
To pewnie kwestia starej karty. Jak włączam wspomaganie GPU do podglądu to chodzi wolniej niż bez.. Co nie zmienia faktu, że na starszym Vegasie chodziło lepiej..
Odpowiedz
#6
ja również jestem zaskoczony jak słabo SV Vegas wykorzystuje procesor do przeliczania.
Ostatnio renderowałem plik do mpg2 z filtrami Magic Bullet przy obciązeniu procka 25-30%
pff.. po co taki szybki komputer składałem
Odpowiedz
#7
(10-21-2012, 14:23)YaHoo napisał(a):  ja również jestem zaskoczony jak słabo SV Vegas wykorzystuje procesor do przeliczania.
Ostatnio renderowałem plik do mpg2 z filtrami Magic Bullet przy obciązeniu procka 25-30%
pff.. po co taki szybki komputer składałem
Nie miej pretensji do vegasa tylko do Magic Bullets
Odpowiedz
#8
Jeśli chodzi o mój problem, to jedyny plugin jaki wrzucam to "Color curves".
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości